Henry i Falcao. AS Monaco przed starciem z Atletico w Lidze Mistrzów. Wideo

WIDEO | Środa, 28 listopada 2018 (15:20)

Radamel Falcao, napastnik AS Monaco:
- Od początku sezonu trapią nas kontuzje, ani razu nie zagraliśmy w pełnym składzie. Podobnie jest teraz (nie zagra m.in. Kamil Glik). Trener musiał sięgnąć po młodszych zawodników, a to nie jest najlepszy czas na eksperymenty. Musimy spróbować pomóc im w każdej sytuacji. Mam nadzieję, że młodsi piłkarze, którzy zagrają w meczu, dadzą z siebie wszystko. Naszą rolą jako weteranów jest dać im pewność, aby oddali drużynie sto procent zaangażowania w spotkaniu.

Falaco o powrocie myślami do Atletico, w którym grał przed dołączeniem do Monaco w 2013 roku:
- Zawsze dobrze jest powrócić do Madrytu. Wiążą się z tym wspomnienia, które zawsze noszę w sobie. Mam okazję spotkać się ponownie z fanami i pracownikami klubu, co jest ekscytujące. To bardzo ważny mecz dla Monaco. Chcemy przedłużyć serię zwycięstw, którą zapoczątkowaliśmy ostatnio w lidze. Pozytywny wynik będzie bardzo dobry dla naszej pewności siebie.

Thierry Henry, trener AS Monaco:
- Nie zamierzam mówić co będziemy robić teraz, ale nie jest to trudne do wyobrażenia. Zarówno my, jak i ludzie mówią o Atletico, że grają tylko kontratakiem, ale nie jest to prawdą, bo walczą zawsze na różne sposoby. Trener Diego Simeone ma ten klub w swojej krwi. Jest niezwykłym trenerem i dla mnie to zaszczyt być u jego boku, uczyć się od niego. Zmierzymy się z Atletico, z naszymi wadami i zaletami i wiemy, jak będziemy musieli zarządzać grą, w starciu z zespołem, który nigdy się nie poddaje i daje wszystko, zwłaszcza występując u siebie. Wszyscy się czegoś nauczą.

Henry o tym, kto wygra Złotą Piłkę, która zostanie przyznana 3 grudnia w Paryżu:

- Nie mam takich mocy, aby rozdawać Złotą Piłkę. Powiedziałem dwa tygodnie temu, że dostanie ją francuski piłkarz. Mówi się o Griezmannie, Mbappe, Raphaelu Varane, ale też Hazardzie, który bardzo dobrze grał na mistrzostwach świata. Nie będę zdziwiony, jeśli nagroda trafi do Francuza.
© 2018 Associated Press