NBA. Raptors zdecydowanie lepsi od Lakers

Broniący tytułu koszykarze Toronto Raptors pokonali Los Angeles Lakers 107:92 w sobotnim, szlagierowym meczu ligi NBA. Rozgrywki w trakcie pandemii koronawirusa odbywają się w zamkniętym ośrodku Disney World w Orlando.

Obie drużyny należą do najlepszych w rozgrywkach wznowionych po bardzo długiej przerwie. Mają zapewniony awans do play off. Raptors z bilansem gier 47-18 zajmują drugie miejsce w Konferencji Wschodniej, za Milwaukee Bucks (54-12). Z kolei Lakers liderują na Zachodzie - 50 zwycięstw i 15 porażek. “Jeziorowcy" ostatni raz mistrzami NBA byli w 2010 roku.

Do przerwy kanadyjski zespół przegrywał z Lakers 41:44, ale w drugiej połowie był wyraźnie lepszy, triumfując w trzeciej kwarcie 31:26 i w czwartej 35:22. Najlepszym zawodnikiem Raptors był Kyle Lowry - 33 punktów i 14 zbiórek, zaś u przegranych wyróżnił się LeBron James - 20 pkt, 10 zbiórek, 5 asyst.

Media w Ameryce Północnej podkreśliły, że Raptors nie przegrali z Lakers od 30 listopada 2014 roku.

Wiceliderzy Konferencji Zachodniej Los Angeles Clippers (45-21) wygrali z New Orleans Pelicans (28-38) 126:103.

Po trzech kwartach zespół Clipper miał aż 37-punktową przewagę - 103:66. "Pelikany" zmniejszyły rozmiary porażki w ostatniej części gry.

Wśród triumfatorów najskuteczniejsi byli: Paul George 28 pkt i występujący w poprzednim sezonie w Raptors Kawhi Leonard 24.

Zawodnicy Clippers trafili 25 na 47 rzutów za trzy punkty, najwięcej George 8/11, zaś rywale zaledwie 9 z 30.

W pozostałych sobotnich spotkaniach Denver Nuggets przegrali z Miami Heat 105:125, Indiana Pacers wygrali z Philadelphia 76ers 127:121, zaś Oklahoma City Thunder okazali się lepsi od Utah Jazz 110:94.

Aż 53 punkty dla Pacers uzyskał T.J. Waren. To jego rekord życiowy, dotychczasowy wynosił 40. Miał 20 udanych rzutów z gry, w tym dziewięć za trzy “oczka".

Natomiast w ekipie “Szóstek" brylował Joel Embiid - 41 pkt, 21 zbiórek, cztery asysty oraz trzy bloki.