Reklama

Reklama

NBA. Ja Morant najlepszym debiutantem

Ja Morant został wybrany najlepszym debiutantem w sezonie 2019/20 NBA. 21-letni rozgrywający Memphis Grizzlies średnio uzyskiwał w nim 17,8 punktu oraz 7,3 asysty.

Aż 99 ze 100 uprawnionych do głosowania dziennikarzy umieściło Moranta na pierwszym miejscu. Zdobył w nim 498 pkt, a drugi Kendrick Nunn z Miami Heat - 204. Wybrany z pierwszym numerem w drafcie Zion Williamson z New Orleans Pelicans otrzymał jedną najwyższą nominację i uplasował się na trzecim miejscu - 140 pkt.

Morant, którzy w naborze do ligi został wybrany w drugiej kolejności, jest drugim w historii koszykarzem Grizzlies, który zdobył nagrodę najlepszego debiutanta. Po sezonie 2001/02 trafiła ona do Hiszpana Pau Gasola.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy