Reklama

Reklama

David Haye wróci na ring w 2015 roku

David Haye (26-2, 24 KO) odzyskał już pełną sprawność i jest gotowy do powrotu na ring. - Rok 2015 to będzie powrót "Hayemakera". - Będę większy, silniejszy, szybszy i po prostu lepszy - zapewnia 34-letni Brytyjczyk.

Haye jest nieaktywny od lipca 2012 roku i wygranej przed czasem walki rewanżowej z Dereckiem Chisorą.

Reklama

Istniało zagrożenie, że z powodu poważnej kontuzji barku nawet zakończy karierę. Dzisiaj jednak, po operacji i długiej rehabilitacji, "Hayemaker" znowu trenuje na maksymalnych obrotach i myśli o wielkich walkach.

- Ręka została naprawiona. Nie chciałem się spieszyć z informacją o powrocie, bo jeszcze znowu doznałbym kontuzji i miał kolejną przerwę. Wracam w przyszłym roku, lepszy, z nowym planem. Biję teraz mocniej niż przed rehabilitacją. Prawa ręka jest silniejsza niż lewa - powiedział były czempion dwóch kategorii wagowych.

Celem numer jeden pozostaje dla Haye'a pojedynek rewanżowy z Władymirem Kliczką (63-3, 53 KO). Anglik zdaje sobie sprawę z tego, że kolejka do Ukraińca jest długa, ale zamierza się przebić i spróbować zrobić to, co nie udało mu się w 2011 roku, kiedy przegrał z mistrzem świata na gali w Hamburgu.

- Kliczko nadal jest numerem jeden. Zabrał mi tytuł, który teraz chcę odzyskać. Zaczynam od zera, nie ma mnie nawet w rankingach. Zamierzam jednak szybko wrócić na światowe listy. Nie sądzę, aby Kliczko zdecydował się boksować ze mną w dobrowolnej obronie, pewnie będę musiał zostać obowiązkowym pretendentem. Nie jest to problem, już to kiedyś zrobiłem, mogę zrobić znowu - stwierdził.

Dowiedz się więcej na temat: haye | boks | Kliczko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje