Reklama

Reklama

Klub 1928 KTH Krynica bliski upadku

Miał być pełen profesjonalizm, a zapowiada się kompromitacja z dramatem naszych najlepszych hokeistów w tle. Oparty na reprezentantach Polski zespół 1928 KTH Krynica wygrywa mecz za meczem, ale jest bliski upadku. Najbliższe spotkania jeszcze rozegra, a w przyszłym tygodniu zawodnicy zaczną odchodzić.

Hokeiści zamiast otrzymywać pensje, słyszą jedynie o kolejnych terminach wypłat. Zastrzegając anonimowość, przyznają, że tracą nie tylko cierpliwość, ale resztki wiary w to, że obietnice zostaną zrealizowane.

Teraz sportowcy ustalili, że rozegrają jeszcze jutrzejszy mecz z Ciarko PBS Bank w Sanoku i piątkowy z JKH GKS Jastrzębie w Krynicy, a później każdy zadecyduje, co dalej, bo w takiej sytuacji trudno kogokolwiek nakłaniać do podjęcia takiej, czy innej decyzji. W przyszłym tygodniu można więc spodziewać się, że zawodnicy zaczną odchodzić do innych klubów. Jednak nie każdy będzie miał gdzie. - Pytanie, co dalej? Zrobić sobie roczną przerwę, grać amatorsko w pierwszej lidze, czy może zakończyć karierę? - zastanawia się jeden z zawodników 1928 KTH Krynica, zastrzegając anonimowość.

Reklama

Budowany latem "Dream Team" nie cieszy się sympatią kibiców innych drużyn, ale nie można się dziwić chłopakom, że chcieli stać się częścią - jak się wówczas wydawało się - przełomowego projektu. Plany gry w silniejszej lidze szybko upadły, ale sama możliwość pracy z takim fachowcem, jak Igor Zacharkin, jest dla wszystkich polskich hokeistów okazją, o jakiej jeszcze do niedawna mogli tylko marzyć.

Miały być wysokie - jak na polskie warunki - kontrakty, zapewnione mieszkania, profesjonalne warunki do treningu, ale z wielkich planów został tylko zapał hokeistów i wiedza oraz zaangażowanie rosyjskiego trenera, jednego z najlepszych fachowców od hokeja na świecie.

- Wciąż jest z nami. Powiedział nam, że nawet jeśli nie znajdą się pieniądze, to będzie do końca, aż ostatni z nas znajdzie klub. Czuje się za nas odpowiedzialny - powiedział Krzysztof Zapała, który jest w czołówce najlepiej punktujących zawodników ekstraligi. - Nastroje są dobre, bo wygrywamy, ale organizacyjnie i finansowo jest marnie. Zespół, który ma walczyć o mistrzostwo, gra za darmo. 

Autor: Mirosław Ząbkiewicz

Zobacz terminarz i wyniki oraz tabelę ekstraligi hokeja

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama