Reklama

Reklama

36. kolejka PHL: Comarch Cracovia liderem

Zmiana lidera w Polskiej Hokej Lidze. Na pierwsze miejsce awansowała Comarch Cracovia, która pokonała na własnym lodowisku TatrySki Podhale Nowy Targ 4-1. "Pasy" wykorzystały potknięcie GKS-u, który w Tychach przegrał z Tempish Polonią Bytom 3-4 po dogrywce.

Comarch Cracovia już po raz piąty w lidze, a siódmy w ogóle w tym sezonie (licząc też Superpuchar Polski i Puchar Polski), pokonała nowotarżan.

Reklama

Tym razem gole dla zwycięzców strzelili: Petr Kalus, Damian Słaboń, Lukasz Zib, który kilka dni temu dołączył do "Pasów", i Matusz Chovan strzałem do pustej bramki. Honorowe trafienie dla gości było dziełem Jarkko Hattunenena.

W końcówce trzeciej tercji doszło do bójki pomiędzy Oliverem Paczkowskim (Comarch Cracovia) i Aleksandrem Syrejem (TatrySki Podhale). Obaj hokeiści otrzymali karę meczu.

W zespole gospodarzy w bramce wystąpił Robert Kowalówka, która zastąpił kontuzjowanego Rafała Radziszewskiego.

Niespodzianka w śląskich derbach. GKS po raz pierwszy w sezonie musiał uznać wyższość Tempish Polonii.

Gospodarze byli już bliscy przegrania w normalnym czasie, kiedy Matej Cunik trafił w 59. minucie na 3-2 dla gości. Przed ostatnią syreną zdążył jeszcze wyrównać Mateusz Bepierszcz, ale w dogrywce jedynego gola strzelił hokeista bytomian Błażej Salamon.

Tyszanie ostatnio mają kiepską passę. To była już trzecia porażka z rzędu tej drużyny przez co spadła w tabeli z pierwszego miejsca. O jeden punkt GKS został wyprzedzony przez Comarch Cracovię.

O miejsca 1-6:

Comarch Cracovia - TatrySki Podhale Nowy Targ 4-1 (1-1, 1-0, 2-0)

Bramki: 1-0 Petr Kalus (10.), 1-1 Jarkko Hattunen (17.), 2-1 Damian Słaboń (26.), 3-1 Lukasz Zib (52.), Matusz Chovan (60.).

Kary: Cracovia - 35 minut, w tym kara meczu Oliver Paczkowski, Podhale - 39 minut, w tym kara meczu Alaksandr Syrej. Widzów: 1400.

GKS Tychy - Tempish Polonia Bytom 3-4 po dogrywce (1-0, 0-2, 2-1, 0-1)

Bramki: 1-0 Jaroslav Kristek (8.), 1-1 Mateusz Danieluk (31.), 1-.2 Roman Malinik (39.), 2-2 Adam Bagiński (42.), 2-3 Matej Cunik (59.), 3-3 Mateusz Bepierszcz (60.), 3-4 Błażej Salamon (65.).

Kary: GKS - 10; Polonia - 14 min. Widzów 1100.

PGE Orlik Opole - JKH GKS Jastrzębie 3-2 (1-0, 1-1, 1-1)

Bramki: 1-0 Filip Stopiński (20.), 2-0 Anssi Rantanen (22.), 2-1 Tomasz Kominek (40.), 2-2 Maciej Balcerek (43.), 3-2 Michael Cichy (54.).

O miejsca 7-11:

Unia Oświęcim - MH Automatyka Gdańsk 3-2 (0-0, 1-1, 2-1)

Bramki: 0-1 Phillip Nasca (24.), 1-1 Lubomir Vosatko (35.), 2-1 Peter Tabaczek (41.), 3-1 Daniel Kysela (41.), 3-2 Adrian Kastel-Dahl (48.).

Kary: Unia - 14, MH Automatyka - 8 min. Widzów 300.

Tauron KH GKS Katowice - Nesta Mires Toruń 3-4 po karnych (1-0, 2-1, 0-2; 0-0; karne 1-2)

Bramki: 1-0 Dorian Peca (16.), 2-0 Dominik Nahunko (24.), 2-1 Piotr Naparło (25.), 3-1 Dorian Peca (35.), 3-2 Michał Kalinowski (43.), 3-3 Uładzimir Michajłau (50.). Decydujący karny - Bartosz Fraszko.

Kary: GKS - 10; Nesta Mires - 20 min. Widzów 450.

Tabela PHL 2020/2021

1.GKS Tychy3625326151-9183+60
2.JKH GKS Jastrzębie3625308152-8081+72
3.Energa Toruń36212211127-8069+47
4.GKS Katowice36176013109-7763+32
5.Re-Plast Unia Oświęcim36180810105-9462+11
6.Comarch Cracovia36171612128-10059+28
7.Tauron Podhale Nowy Targ36155214102-8957+14
8.Ciarko STS Sanok3611212274-11538-41
9.Zagłębie Sosnowiec365232688-16022-72
10.Stoczniowiec Gdańsk362003440-1916-151
Dowiedz się więcej na temat: Comarch Cracovia | GKS Tychy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje