Reklama

Reklama

Del Bosque odejdzie po Euro 2016

Vicente del Bosque wszystko zaplanował. Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii zamierza odejść ze stanowiska po Euro 2016.

Jego podopieczni to aktualni mistrzowie Starego Kontynentu.  

- W życiu nie można być niczego pewnym, ale moim zamiarem jest kontynuowanie pracy do mistrzostw Europy we Francji i odejście ze stanowiska po turnieju - powiedział Vicente del Bosque dziennikowi "As".

Doświadczony szkoleniowiec ma kontrakt z federacją właśnie do 2016 roku.

Z reprezentacją Hiszpanii pracuje od sześciu lat. Doprowadził ją do mistrzostwa świata w 2010 roku i triumfu na Euro 2012, ale tegoroczny mundial w Brazylii zakończył się wielkim niepowodzeniem. Hiszpanie - po porażkach 1-5 z Holandią i 0-2 z Chile - nie wyszli z grupy.

Reklama

W kwalifikacjach Euro 2016 obrońcy tytułu też nie zachwycają - zdobyli sześć punktów w trzech meczach. Wprawdzie pokonali 5-1 Macedonię i 4-0 Luksemburg, ale przegrali 1-2 ze Słowacją.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy