Reklama

Reklama

Wiosna w 1. lidze

W okrojonym, po wycofaniu się Kmity Zabierzów, do 17 zespołów składzie w najbliższą sobotę wznowi rozgrywki piłkarska 1. liga. Ostatnia, 34. kolejka, odbędzie się 7 czerwca.

W okrojonym, po wycofaniu się Kmity  Zabierzów, do 17 zespołów składzie w najbliższą sobotę wznowi  rozgrywki piłkarska 1. liga. Ostatnia, 34. kolejka, odbędzie się 7  czerwca.

Wiosną drużyny 1. ligi rozegrają 15 kolejek, ale każda raz będzie pauzować. Za nierozegrane spotkanie z Kmitą będą przyznawane walkowery, a ekipa z Zabierzowa zostanie przesunięta na ostatnie miejsce w tabeli.

Po wycofaniu Kmity 1. ligę opuszczą bezpośrednio jeszcze trzy zespoły, a dwa kolejne zagrają baraże z trzecimi drużynami obu grup 2. ligi.

Z kolei do ekstraklasy awansują dwa najlepsze zespoły na zakończenie sezonu, a trzeci rozegra baraż z 14. drużyną najwyższej klasy. Jeżeli zdegradowana za korupcję Jagiellonia Białystok uplasuje się wyżej niż na 14. lokacie, to bezpośredni awans do ekstraklasy wywalczą trzy czołowe drużyny 1. ligi.

Reklama

Terminarz rundy wiosennej piłkarskiej 1. ligi:

20. kolejka

14 marca, sobota

Flota Świnoujście - GKP Gorzów Wlkp. (godz. 15.00)

Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała (15.00)

Wisła Płock - Tur Turek (16.00)

Odra Opole - GKS Jastrzębie (17.00)

Korona Kielce - Widzew Łódź (18.15)

KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna (19.46)

15 marca, niedziela

Motor Lublin - Stal Stalowa Wola (12.00)

Znicz Pruszków - GKS Katowice (17.30)

pauzuje Dolcan Ząbki

21. kolejka - 21/22 marca

GKS Katowice - Wisła Płock

Tur Turek - Odra Opole

GKS Jastrzębie - Warta Poznań

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Motor Lublin

Stal Stalowa Wola - Korona Kielce

Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin

Flota Świnoujście - Górnik Łęczna

GKP Gorzów Wlkp. - Dolcan Ząbki

pauzuje Znicz Pruszków

22. kolejka - 28/29 marca

Dolcan Ząbki - Górnik Łęczna

Flota Świnoujście - Widzew Łódź

KGHM Zagłębie Lubin - Stal Stalowa Wola

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Motor Lublin - GKS Jastrzębie

Warta Poznań - Tur Turek

Odra Opole - GKS Katowice

Znicz Pruszków - Wisła Płock

pauzuje GKP Gorzów Wlkp.

23. kolejka - 4/5 kwietnia

Znicz Pruszków - Odra Opole

GKS Katowice - Warta Poznań

Tur Turek - Motor Lublin

GKS Jastrzębie - Korona Kielce

Podbeskidzie Bielsko-Biała - KGHM Zagłębie Lubin

Stal Stalowa Wola - Flota Świnoujście

Widzew Łódź - Dolcan Ząbki

Górnik Łęczna - GKP Gorzów Wlkp.

pauzuje Wisła Płock

24. kolejka - 11/12 kwietnia

GKP Gorzów Wlkp. - Widzew Łódź

Dolcan Ząbki - Stal Stalowa Wola

Flota Świnoujście - Podbeskidzie Bielsko-Biała

KGHM Zagłębie Lubin - GKS Jastrzębie

Korona Kielce - Tur Turek

Motor Lublin - GKS Katowice

Warta Poznań - Znicz Pruszków

Odra Opole - Wisła Płock

pauzuje Górnik Łęczna

25. kolejka - 18/19 kwietnia

Wisła Płock - Warta Poznań

Znicz Pruszków - Motor Lublin

GKS Katowice - Korona Kielce

Tur Turek - KGHM Zagłębie Lubin

GKS Jastrzębie - Flota Świnoujście

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Dolcan Ząbki

Stal Stalowa Wola - GKP Gorzów Wlkp.

Widzew Łódź - Górnik Łęczna

pauzuje Odra Opole

26. kolejka - 22 kwietnia

Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola

GKP Gorzów Wlkp. - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Dolcan Ząbki - GKS Jastrzębie

Flota Świnoujście - Tur Turek

KGHM Zagłębie Lubin - GKS Katowice

Korona Kielce - Znicz Pruszków

Motor Lublin - Wisła Płock

Warta Poznań - Odra Opole

pauzuje Widzew Łódź

27. kolejka - 25/26 kwietnia

Odra Opole - Motor Lublin

Wisła Płock - Korona Kielce

Znicz Pruszków - KGHM Zagłębie Lubin

GKS Katowice - Flota Świnoujście

Tur Turek - Dolcan Ząbki

GKS Jastrzębie - GKP Gorzów Wlkp.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Łęczna

Stal Stalowa Wola - Widzew Łódź

pauzuje Warta Poznań

28. kolejka - 2/3 maja

Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Górnik Łęczna - GKS Jastrzębie

GKP Gorzów Wlkp. - Tur Turek

Dolcan Ząbki - GKS Katowice

Flota Świnoujście - Znicz Pruszków

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock

Korona Kielce - Odra Opole

Motor Lublin - Warta Poznań

pauzuje Stal Stalowa Wola

29. kolejka - 9/10 maja

Warta Poznań - Korona Kielce

Odra Opole - KGHM Zagłębie Lubin

Wisła Płock - Flota Świnoujście

Znicz Pruszków - Dolcan Ząbki

GKS Katowice - GKP Gorzów Wlkp.

Tur Turek - Górnik Łęczna

GKS Jastrzębie - Widzew Łódź

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Stalowa Wola

pauzuje Motor Lublin

30. kolejka - 13 maja

Stal Stalowa Wola - GKS Jastrzębie

Widzew Łódź - Tur Turek

Górnik Łęczna - GKS Katowice

GKP Gorzów Wlkp. - Znicz Pruszków

Dolcan Ząbki - Wisła Płock

Flota Świnoujście - Odra Opole

KGHM Zagłębie Lubin - Warta Poznań

Korona Kielce - Motor Lublin

pauzuje Podbeskidzie Bielsko-Biała

31. kolejka - 16/17 maja

Motor Lublin - KGHM Zagłębie Lubin

Warta Poznań - Flota Świnoujście

Odra Opole - Dolcan Ząbki

Wisła Płock - GKP Gorzów Wlkp.

Znicz Pruszków - Górnik Łęczna

GKS Katowice - Widzew Łódź

Tur Turek - Stal Stalowa Wola

GKS Jastrzębie - Podbeskidzie Bielsko-Biała

pauzuje Korona Kielce

32. kolejka - 23/24 maja

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Tur Turek

Stal Stalowa Wola - GKS Katowice

Widzew Łódź - Znicz Pruszków

Górnik Łęczna - Wisła Płock

GKP Gorzów Wlkp. - Odra Opole

Dolcan Ząbki - Warta Poznań

Flota Świnoujście - Motor Lublin

KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce

pauzuje GKS Jastrzębie

33. kolejka - 30 maja

Korona Kielce - Flota Świnoujście

Motor Lublin - Dolcan Ząbki

Warta Poznań - GKP Gorzów Wlkp.

Odra Opole - Górnik Łęczna

Wisła Płock - Widzew Łódź

Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola

GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Tur Turek - GKS Jastrzębie

pauzuje KGHM Zagłębie Lubin

34. kolejka - 7 czerwca

GKS Jastrzębie - GKS Katowice

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Znicz Pruszków

Stal Stalowa Wola - Wisła Płock

Widzew Łódź - Odra Opole

Górnik Łęczna - Warta Poznań

GKP Gorzów Wlkp. - Motor Lublin

Dolcan Ząbki - Korona Kielce

Flota Świnoujście - KGHM Zagłębie Lubin

pauzuje Tur Turek

Mecze barażowe: 13 i 17 czerwca.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL