Reklama

Reklama

Tampa Bay Lightning z klubowym rekordem

Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali broniących tytułu Washington Capitals 6-3 i odnieśli 55. zwycięstwo w bieżącym sezonie NHL, czym ustanowili klubowy rekord. Pierwszym w karierze hat-trickiem popisał się Alex Killorn.

Dominująca w obecnych rozgrywkach drużyna z Florydy ma już 114 punktów, co także jest klubowym rekordem. 55 wygranych w sezonie regularnym odnotowało wcześniej jedynie 11 zespołów.

- Nie zwracamy większej uwagi na wszelkie statystyki czy nawet rekordy, a skupiamy się na końcowym celu, jakim jest zdobycie Pucharu Stanleya. Wszystko idzie po naszej myśli, choć drobne rzeczy jeszcze musimy poprawić - zaznaczył Tyler Johnson, który zdobył 26. gola w sezonie.

Bohaterem pierwszej od ubiegłorocznego finału Konferencji Wschodniej konfrontacji obu ekip był 29-letni Killorn. Już w pierwszej tercji dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a jego trafienie na 5-3 do pustej bramki gości 47 s przed końcem regulaminowego czasu gry, praktycznie rozstrzygnęło losy meczu. Tuż przed końcową syreną wynik ustalił Yanni Gourde, posyłając krążek także do opuszczonej bramki Capitals.

Reklama

W czwartej kolejnej wygranej udział miał również Nikita Kuczerow, który popisał się dwoma asystami. Rosjanin z dorobkiem 117 pkt (35 goli i 82 asysty) wyraźnie prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników sezonu.

Z kolei najlepszym strzelcem jest kapitan stołecznej ekipy Aleksander Owieczkin. Rosjanin na lodowisku w Tampa zdobył 47. i 48. bramkę w rozgrywkach.

- Taka porażka jest rozczarowująca, bo długimi fragmentami byliśmy równorzędnym rywalem dla gospodarzy. Szkoda zwłaszcza pierwszej tercji, którą nieco przespaliśmy - przyznał trener Capitals Todd Reirden.

Jego zespół z dorobkiem 91 pkt prowadzi w Metropolitan Division i jest czwarty na Wschodzie.

O miejsce w play-off walczą wciąż zajmujący dziewiątą pozycję w tej konferencji Montreal Canadiens. Ich szanse zmniejszyły się po sobotniej porażce z Chicago Blackhawks 0-2.

Przeszkodą nie do pokonania okazał się dla gospodarzy bramkarz "Czarnych Jastrzębi" Corey Crawford. Urodzony w... Montrealu zawodnik obronił 48 strzałów i po raz drugi w sezonie zakończył spotkanie z czystym kontem.

Na Zachodzie prowadzi drużyna Calgary Flames z 91 pkt, choć ostatniej nocy przegrała w Winnipeg z tamtejszymi Jets 1-2.

Wyniki sobotnich meczów NHL:

Pittsburgh Penguins - St. Louis Blues        1-5

Detroit Red Wings - New York Islanders       2-1

Los Angeles Kings - Florida Panthers         3-4

Winnipeg Jets - Calgary Flames               2-1

Boston Bruins - Columbus Blue Jackets        2-1 (po dogr.)

Montreal Canadiens - Chicago Blackhawks      0-2

Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs        6-2

Tampa Bay Lightning - Washington Capitals    6-3

Carolina Hurricanes - Buffalo Sabres         4-2

Minnesota Wild - New York Rangers            5-2

Arizona Coyotes - Edmonton Oilers            2-3 (po dogr.)

San Jose Sharks - Nashville Predators        2-4

Tabele NHL

Atlantic Division
1.Florida Panthers1743936737
2.Toronto Maple Leafs1772806236
3.Tampa Bay Lightning1554816534
4.Detroit Red Wings1393717829
5.Boston Bruins1281615625
6.Buffalo Sabres8133709019
7.Montreal Canadiens6173599315
8.Ottawa Senators6151578613
Metropolitan Division
1.Washington Capitals1546886236
2.New York Rangers1643685735
3.Carolina Hurricanes1661755233
4.Pittsburgh Penguins1185696727
5.Columbus Blue Jackets13100767526
6.New Jersey Devils994657622
7.Philadelphia Flyers8104517220
8.New York Islanders5105386115
Central Division
1.Minnesota Wild1761927135
2.St. Louis Blues1284807028
3.Winnipeg Jets1284746828
4.Nashville Predators13101686827
5.Colorado Avalanche1272857126
6.Dallas Stars1272605826
7.Chicago Blackhawks9132547520
8.Arizona Coyotes5172438912
Pacific Division
1.Calgary Flames1555815135
2.Edmonton Oilers1670867032
3.Anaheim Ducks1384847430
4.Vegas Golden Knights14100817328
5.San Jose Sharks13111666827
6.Los Angeles Kings1094646324
7.Seattle Kraken9132728420
8.Vancouver Canucks8152608018
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki zdobyte i stracone, punkty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje