Reklama

Reklama

NHL: Winter Classic się nie odbędzie

Hokejowa liga NHL odwołała tradycyjny mecz Winter Classic, który odbywał się 1 stycznia każdego roku. Jest to konsekwencja trwającego lokautu. Cechą charakterystyczną tych spotkań jest to, że rozgrywane są nie w hali, a na otwartej przestrzeni.

Mecze te odbywały się od 2008 roku. Wtedy to w Nowym Jorku na oczach ponad 70 tysięcy widzów Pittsburg Penguins po rzutach karnych pokonali Buffalo Sabres. W tym samym sezonie "Pingwiny" dotarły do finału rozgrywek o Puchar Stanleya (przegrali w nim z Detroit Red Wings).

Również w kolejnych latach uczestnik meczu Winter Classic grał później w wielkim finale. W 2012 roku po rz pierwszy mecz został rozegrany 2 stycznia na stadionie Citizens Bank Park w Filadelfii. Gospodarze Philadelphia Flyers podejmowali New York Rangers i ulegli 2-3.

Reklama

W 2013 roku mecz miał się odbyć znowu 1 stycznia na stadionie Michigan w Ann Arbor. Udział miały wziąć drużyny Detroit Red Wings i Toronto Maple Leafs. Na trybunach miało zasiąść 110 tys. kibiców.

Lokaut w lidze NHL został ogłoszony z powodu braku porozumienia między właścicielami 30 klubów a Związkiem Zawodowym Graczy (NHLPA) w sprawie podziału zysków.

Chodzi o kwotę 3,3 miliarda dolarów. Kierownictwo NHL, razem z właścicielami zespołów, chciało obniżyć udział hokeistów w zyskach z 57 do 46 procent, tłumacząc się rosnącymi kosztami utrzymania drużyn. Gracze odrzucali jednak kolejne propozycje, opowiadając się za minimalnym progiem 54,3 proc.

Teraz już wiadomo, że sezon na pewno nie ruszy przed 30 listopada. Obie strony chcą jeszcze raz usiąść do rozmów.

Poprzedni lokaut w kanadyjsko-amerykańskiej lidze hokejowej miał miejsce w sezonie 2004/05.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama