Reklama

Reklama

​NHL. McDavid przekroczył pułap 500 punktów

W środę w lidze NHL pułap 500 punktów w karierze przekroczył Connor McDavid. Hokeista Edmonton Oilers zanotował dwie asysty w wygranym meczu z Winnipeg Jets 3:2 i ma ich dokładnie 501. Potrzebował na to 369 spotkań, czyli tylu, co słynny Sidney Crosby.

"To taki mały kamień milowy. Zawsze wyjątkowym jest widzieć tak pozytywne reakcje kolegów z drużyny, przyjaciół i rodziny na to, czego się dokonało" - powiedział McDavid.

Najszybciej 500 punktów osiągnął legendarny Wayne Gretzky - w zaledwie 234 meczach. McDavid i Crosby w tej klasyfikacji zajmują ex aequo ósme miejsce. Żaden z aktywnych obecnie hokeistów nie dokonał tego szybciej od nich. Rosjanin Aleksander Owieczkin potrzebował 373 spotkań.

"To, w jakim towarzystwie wymienienia się teraz jego nazwisko jest niesamowite. To tylko pokazuje, jak bardzo jest utalentowany. Wiem, że dla Connora ważniejsze są sukcesy drużyny od indywidualnych, ale kiedyś w życiu na pewno będzie bardzo dumny z tego co osiągnął" - komplementował podopiecznego trener Dave Tippett

W środę McDavid asystował przy golach Fina Jesse Puljujarviego na 1:0 oraz Leona Draisaitla na 3:1. Niemiec wcześniej trafił również na 2:0. Bramki dla Jets zdobyli natomiast Mark Scheifele i Neal Pionk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje