NHL. Henrik Sedin zdobył tysięczny punkt

Henrik Sedin został 85. zawodnikiem w historii NHL, który zdobył tysiąc punktów. Szwedzki kapitan Vancouver Canucks miał duży udział w zwycięstwie z Florida Panthers 2-1. W innym meczu obrońcy Pucharu Stanleya hokeiści Pittsburgh Penguins pokonali na wyjeździe Carolina Hurricanes 7-1.

Henrik Sedin strzelił 233 gole i zaliczył 767 asyst w 1213 meczach w najlepszej lidze świata.

Jego radość z tysięcznego punktu była tym większa, że strzelił wyrównującego gola, odpowiadając na trafienie innej legendy - Jaromira Jagra. Czech ma już na koncie 1897 punktów, a w piątek zdobył 758. gola.

Jagr dał prowadzenie "Panterom" na początku drugiej tercji, ale jego zespół tylko chwilę cieszył się z jednobramkowej zaliczki. Zwycięską bramkę dla gospodarzy w 4. minucie trzeciej tercji zdobył Luca Sbisa.

Najbardziej zacięty bój stoczyli hokeiści Edmonton Oilers i Nashville Predators. Wygrali goście 3-2, pieczętując sukces w rzutach karnych.

Piękna akcja, którą na gola zamienił Marian Hossa, dała zwycięstwo Chicago Blackhawks w Bostonie. Słowak odetchnął z ulgą, bo nie udało mu się trafić w żadnym z dziesięciu poprzednich spotkań.