Reklama

Reklama

Chicago Blackhawks. Seria Patricka Kane'a

Patrick Kane z Chicagho Blackhawks zdobył dwie bramki, w tym na wagę zwycięstwa w dogrywce, a jego zespół pokonał na wyjeździe Detroit Red Wings 5-4 w NHL. To 19. kolejny występ tego hokeisty, w którym uzyskał on co najmniej jeden punkt za bramkę bądź asystę.

Goście zaprzepaścili sporą szansę, by wygrać w regulaminowym czasie, gdyż po trafieniu Kane'a w 22. minucie prowadzili już 4-1. Taki wynik utrzymał się do początku trzeciej odsłony, kiedy "Czerwone Skrzydła" zaczęły odrabiać straty. Najpierw po raz drugi tego wieczoru krążek w siatce umieścił Dylan Larkin, a później dwukrotnie ta sztuka udała się Andreasowi Athanasiou, Kanadyjczykowi, w którego żyłach płynie grecka i gujańska krew.

W dogrywce 38. gola w sezonie uzyskał Kane i ekipa z Chicago wygrała 5-4. Napastnik Blackhawks z dorobkiem 92 pkt jest drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych, za Rosjaninem Nikitą Kuczerowem z Tampa Bay Lightning.

Reklama

- Walczymy o play-off, więc zwycięstwo cieszy, ale bardziej daje do myślenia to, co stało się przy stanie 4-1. Trudno to wytłumaczyć, bo dominowaliśmy, kontrolowaliśmy grę, a nagle wszystko się odwróciło - skomentował Kane.

Jego zespół ma 61 pkt, podobnie jak drużyna Colorado Avalanche, która zajmuje w Konferencji Zachodniej ósme miejsce, ostatnie premiowane awansem do play off. W środę hokeiści "Lawiny" pokonali na własnym lodowisku Winnipeg Jets 7-1.

Wszystkie bramki dla gospodarzy zdobyli inni zawodnicy, ale wydarzeniem było ledwie 11 sekund dzielące trafienia Nathana MacKinnona i Matta Calverta na początku trzeciej tercji.

O przewadze miejscowych może świadczyć fakt, że mimo siedmiu puszczonych goli bramkarz Jets Connor Hellebuyck obronił 39 strzałów.

- Dziś wiem tylko, że nie byliśmy wystarczająco dobrzy, by przeciwstawić się rywalom. Ale potrzebuję czasu, by odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego tak było - przyznał trener prowadzących w Central Division hokeistów z Winnipeg Paul Maurice.

Wyniki środowych meczów NHL:

Detroit Red Wings - Chicago Blackhawks     4-5 (po dogrywce)

Colorado Avalanche - Winnipeg Jets         7-1

Calgary Flames - New York Islanders        4-2

Vegas Golden Knights - Boston Bruins       2-3 (po karnych)

Tabele NHL

Atlantic Division
1.Toronto Maple Leafs1761745235
2.Florida Panthers1643896435
3.Tampa Bay Lightning1354716230
4.Detroit Red Wings1293677527
5.Boston Bruins1280595324
6.Buffalo Sabres8123688419
7.Montreal Canadiens6172568914
8.Ottawa Senators5151518111
Metropolitan Division
1.Washington Capitals1446856134
2.New York Rangers1543655533
3.Carolina Hurricanes1561695031
4.Pittsburgh Penguins1085656625
5.Columbus Blue Jackets1290696824
6.New Jersey Devils994657622
7.Philadelphia Flyers894506520
8.New York Islanders5103335413
Central Division
1.Minnesota Wild1661886833
2.St. Louis Blues1283776627
3.Winnipeg Jets1184686526
4.Dallas Stars1272605826
5.Colorado Avalanche1271806525
6.Nashville Predators12101646525
7.Chicago Blackhawks8122497018
8.Arizona Coyotes5172438912
Pacific Division
1.Calgary Flames1545794835
2.Edmonton Oilers1660856532
3.Anaheim Ducks1384847430
4.San Jose Sharks13101626227
5.Vegas Golden Knights13100787126
6.Los Angeles Kings994596222
7.Seattle Kraken9132728420
8.Vancouver Canucks8142597618
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki zdobyte i stracone, punkty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL