Reklama

Reklama

Zmarł były komisarz ligi NBA David Stern

W wieku 77 lat w Nowym Jorku zmarł były komisarz koszykarskiej ligi NBA David Stern - poinformowały władze rozgrywek. Funkcję pełnił do 2014 roku przez 30 lat - najdłużej w historii. W połowie grudnia trafił do szpitala z powodu udaru mózgu.

Stern został komisarzem w 1984 roku. Doprowadził m.in. do 30-krotnego wzrostu dochodów, przyłączenia siedmiu nowych klubów czy powołania kobiecej ligi WNBA. Jego zasługą jest także popularyzacja rozgrywek na całym świecie. Gdy rozpoczynał, NBA nie wzbudzała większego zainteresowania poza Ameryką.

"Każdy członek rodziny NBA czerpie zyski z wizji, wspaniałomyślności i inspiracji Davida" - napisał w oświadczeniu obecny komisarz Adam Silver.

Stern trafił do szpitala z udarem mózgu 12 grudnia. Przeszedł w trybie pilnym operację, ale nie wrócił już do zdrowia.

Reklama

mm/ sab/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL