Reklama

Reklama

Tomasz Majewski już po operacji

Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą z Pekinu i Londynu, przeszedł w klinice Rehasport w Poznaniu operację łokcia. - Wszystko odbyło się bez komplikacji - powiedział dr hab. Przemysław Lubiatowski, który przeprowadził zabieg.

Majewski przyjechał do poznańskiej kliniki w poniedziałek rano, ale dopiero po kompleksowych badaniach okazało się, że zostanie zoperowany. I to tego samego dnia!

- W wyniku uprawiania sportu powstał przewlekły konflikt miękkotkankowy w obrębie łokcia - wyjaśnił dr Lubiatowski, który dwa lata temu operował także bark lekkoatlety.

- Czułem, że coś boli, szczególnie w ostatnim czasie. Spokojnie mógłbym pewnie z tym łokciem wytrzymać cały następny sezon, ale nie chodzi przecież o to, by trenować i startować z bólem. Chciałbym mieć spokój na kolejne lata - mówił nam Majewski w poniedziałek.

Reklama

Operacja odbyła się wieczorem i trwała niecałe półtorej godziny. - Nie było żadnych problemów. Teraz czeka go intensywna rehabilitacja i prawdopodobnie za około cztery tygodnie będzie mógł wznowić treningi - informuje dr Lubiatowski.

Prawdopodobnie 31-letni zawodnik straci pierwszą część sezonu halowego, bo nie zdąży się do niego odpowiednio przygotować. Docelową imprezą Majewskiego w 2013 roku są mistrzostwa świata, które w sierpniu odbędą się na moskiewskich Łużnikach.

Jeszcze we wtorek mistrz olimpijski będzie mógł wrócić do swojego domu.

Autor: Andrzej Grupa


Reklama

Reklama

Reklama