Reklama

Reklama

Luce Douady zginęła po spadku z klifu

16-letnia francuska wspinaczka Luce Douady nie żyje. Zginęła w wypadku.

Douady była nadzieją wspinaczki sportowej. Zmarła po upadku z klifu. Według francuskich mediów zbliżała się do nieodkrytego fragmentu klifu, poślizgnęła się i spadła.

Oficjalnie dokładne okoliczności wypadku nie są jednak jeszcze znane. Według "Le Dauphine" ciało Francuzki zostało odnalezione i rozpoczęto dochodzenie.

Douady zaczynała rywalizację z seniorami. Startowała w boulderingu. To forma wspinaczki sportowej, która polega na dotarciu na szczyt ścianki określoną trasą w danym czasie. Dyscyplina zadebiutuje w gronie sportów olimpijskich na igrzyskach w Tokio.

Reklama

MP

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL