Reklama

Reklama

Iga Świątek: Jestem z tego dumna

Iga Świątek w najnowszym notowaniu rankingu WTA zajmuje czwarte miejsce - najwyższe w dotychczasowej karierze. Polka przyznała, że trwający sezon jest dla niej bardzo udany, również z powodu faktu, że omijają ją kontuzje. - Mam teraz inne problemy, ale jest łatwiej, gdy twoje ciało cię słucha - mówiła.

20-latka względem poprzedniego zestawienia awansowała o dwie pozycje. Za sobą ma udział w turnieju WTA w Ostrawie, gdzie dotarła do półfinału. W nim uległa Marii Sakkari z Grecji.

Obecny sezon jest dla Świątek kapitalny. Jest jedyną tenisistką, której udało się w każdym z Wielkich Szlemów dotrzeć co najmniej do czwartej rundy. Co więcej, w 11 z 14 imprez WTA w których startowała udawało jej się osiągnąć co najmniej pułap 1/8 finału.

Iga Świątek zachwyca stabilną formą

- Myślałam o tym dosłownie dwa dni temu i zdałam sobie sprawę, że to tak naprawdę jedyny rok, gdy nie miałam żadnej kontuzji - mówiła nasza rodaczka, cytowana przez "Tennis.com". - Mam teraz inne problemy, ale jest łatwiej, gdy twoje ciało cię słucha - dodała, nie precyzując jednak, o jakie dokładnie problemy chodzi.

- Cieszę się, że umiem utrzymać stałą formę. Wiem, że bez mojego zespołu nie byłoby to możliwe - podkreśliła.

TC

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje