Reklama

Reklama

Problemy Williamsa. Koronawirus w zespole

Williams nie ma ostatnio najlepszych dni. W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się o śmierci założyciela zespołu – Franka Williamsa, a dziś pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 uzyskał Jost Capito, szef zespołu z siedzibą w Grove. Na całe szczęście zaistniała sytuacja nie zakłóci personelowi przygotowań do niedzielnego wyścigu. Jego transmisja od 18:25 w Eleven Sports 1.

Już tylko dni, a nie tygodnie dzielą nas od pierwszego, historycznego wyścigu o Grand Prix Arabii Saudyjskiej w Formule 1. Kierowcy i pozostali członkowie dziesięciu ekip zjeżdżają się do Dżuddy, by w piątek rozpocząć pierwsze sesje treningowe. Niestety na najszybszym torze świata w całości nie zjawi się team Williamsa. Wszystko za sprawą pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa u Josta Capito, szefa zespołu.

Jak informuje portal formula1.com, 63-latek został odesłany do domu w trakcie podróży. - Jost Capito postępuje teraz zgodnie z wytycznymi brytyjskiego ministerstwa zdrowia. Zaistniała sytuacja nie ma wpływu na udział ekipy w zbliżającym się weekendzie. Zespół może kontynuować więc swoje działania zgodnie z planem - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Reklama

Williams ma o co walczyć

Duet kierowców Williamsa na Jeddah Corniche Circuit zawita podwójnie zmotywowany. George Russell i Nicholas Latifi są w trakcie swojego najlepszego sezonu w karierze oraz muszą bronić się w klasyfikacji konstruktorów przed Alfą Romeo. Ponadto obaj za sprawą świetnych wyników chcą uczcić pamięć zmarłego w niedzielę Franka Williamsa - założyciela ekipy i legendy tego sportu.

Transmisja zmagań tradycyjnie w Eleven Sports 1. Niedzielny wyścig rozpocznie się punktualnie o godzinie 18:30.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje