Reklama

Reklama

Rocky Boxing Night: szykują się grzmoty!

Już w niedzielę 30 maja w Stężycy na Kaszubach Kacper Meyna (5-0, 2 KO) zmierzy się z Mateuszem Cielepałą (2-1, 1 KO) w wielkim finale Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej. Na dzień przed walką poznaliśmy wyniki ważenia. Szykują się potężne grzmoty!

Po ćwierćfinałowych i półfinałowych zwycięstwach, w niedzielę pochodzący z Gołubia (gmina Stężyca, powiat kartuski) Kacper Meyna powalczy z Mateuszem Cielepałą z Malczyc koło Środy Śląskiej. Stawką będzie nagroda główna w wysokości 100 tys. złotych i kontrakt zawodowy z Rocky Boxing Promotion Krystiana Każyszki.

Eksperci w zdecydowanej większości opowiadają się za zwycięstwem 22-letniego Meyny - na punkty po 8 rundach albo nawet przed czasem. Podkreślają, że ten młody pięściarz mocno postawił na swoją karierę i w stu procentach skoncentrowany jest na boksie. Na co dzień trenuje pod okiem Macieja Brzostka i Szymona Kruka. Natomiast Mateusz Cielepała, były mistrz Polski wagi superciężkiej, prowadzi własną firmę ogólnobudowlaną, a trenuje wieczorami. Do finałowej walki przygotowywał się m.in. w Łodzi z trenerem Bogdanem Szubą.

Reklama

W Hali Widowiskowo Stężycy po raz pierwszy odbędzie się walka finałowa turnieju zawodowców, pierwszy raz od wielu miesięcy na trybunach będą kibice. Bilety dostępne są w Autohandel Olbia (Kaliska Kościerskie) oraz w AQUA Centrum w Kościerzynie! 

Poza tym nigdy wcześniej na gali Rocky Boxing Promotion nie było walki kobiet. W niedzielę wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i reprezentantka kraju Angelika "Kryształ" Krysztoforska skrzyżuje rękawice z inną debiutantką Oliwią Bednarczyk. Faworytką jest Krysztoforska, uczestniczka młodzieżowych mistrzostw Europy, która kilka razy była w finale MP Seniorek i Młodzieży. Pochodzi z Będzina na Śląsku, niedawno odbyła wojskową służbę przygotowawczą w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

Poza tym będziemy świadkami wielu emocjonujących pojedynków i kilku interesujących debiutów.

Wyniki ważenia przed "Rocky Boxing Night - The Tournament w Stężycy":

Main Event, finał Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej, 8 rund


Kacper Meyna (108 kg) - Mateusza Cielepała (99 kg)


Co-Main Event, superśrednia, 8 rund


Ihosvany Garcia (76,4 kg) - Bartłomiej Grafka (76,8 kg)


Kogucia, 4 rundy


Angelika Krysztoforska (54,2 kg) - Oliwia Bednarczyk (53,9 kg)


Superpiórkowa, 4 rundy


Dominik Harwankowski (60,5 kg) - Michał Bulik (60,4 kg)


Lekkopółśrednia, 6 rund


Damian Tymosz (64,2 kg) - Jakub Laskowski (64,4 kg)


Junior średnia, 6 rund


Yaniel Evander Rivera (69,4 kg) - Andrii Tsiura (68,8 kg)


Lekkopółśrednia, 6 rund


Radomir Obruśniak (62,8 kg) - Mykyta Litvinenko (63,6 kg)


Junior średnia, 4 rundy


Rostyk Nadolskyj (69 kg) - Kristian Malocaj (69,4 kg)


4 rundy


Stanisław Nader (70,6 kg) - Kornel Cendrowski - (71,2 kg)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje