Reklama

Reklama

Żużel. Druga walka żużlowców u Najmana!

Marcin Najman nie zwalnia tempa. Gdy w lutym podczas gali MMA-VIP odbyła się pierwsza w historii walka żużlowców w formule MMA wydawało się, że ciężko będzie znaleźć kolejnych śmiałków. Tymczasem już na drugiej gali MMA-VIP odbędzie się nie jedna, a dwie walki żużlowców!

Przypomnijmy, że trzy miesiące temu do oktagonu wyszli Edward Mazur i Dominik Tyman. Wygrał ten pierwszy, dusząc swojego rywala, choć w początkowej fazie pojedynku wydawało się, że to wychowanek rybnickiego ROW-u rozstrzygnie walkę na swoją korzyść.

Na obu zawodników posypały się gromy. Trener Marek Cieślak mówił wówczas Przeglądowi Sportowemu - Jeżeli żużlowcy pójdą się bić między sobą, to będę ich traktował jak małpy w cyrku. Wydawało się więc, że Najman będzie miał problem ze znalezieniem w środowisku żużlowym kolejnych zawodników chętnych do bitki. Okazuje się, że może być ich więcej, niż byśmy się spodziewali.

Reklama

Mistrz Polski w miejsce byłego żużlowca

Zgodnie z zapowiedzią, podczas gali MMA-VIP 2 walkę stoczy Kamil Wieczorek. Wychowanek rybnickiego ROW-u miał zmierzyć się z byłym żużlowcem m.in. RzTŻ Rzeszów, czy Wilków Krosno - Edwardem Mazurem. Jednak jak ustaliliśmy kilka dni temu, rywalem Wieczorka będzie czynny zawodnik.

W czerwcu naprzeciwko Kamila Wieczorka w oktagonie stanie żużlowiec Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, dwukrotny Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski, Daniel Kaczmarek. Klub nie blokował tej możliwości zawodnikowi, bo Kaczmarek obecnie nie jeździ - przegrywa walkę o skład z Duńczykiem, Patrickiem Hansenem.

Dwie walki żużlowców na jednej gali

Okazuje się, że pojedynek Wieczorka z Kaczmarkiem nie będzie jedyną walką żużlowców podczas gali MMA-VIP 2. W oktagonie ponownie pojawi się inny wychowanek rybnickiego ROW-u, a obecnie zawodnik SpecHouse PSŻ Poznań, Dominik Tyman.

18-latek swoją pierwszą walkę w MMA przegrał - w lutym pokonał go Edward Mazur. Tyman będzie miał szansę dość szybko poprawić swój rekord. Na drugiej gali MMA-VIP zawalczy z wychowankiem tarnowskiej Unii, Krystianem Stefanowem.

21-latek w trakcie swojej przygody z żużlem startował w barwach KSM-u Krosno, czy Wandy Kraków. Ostatni raz w polskiej lidze startował w 2019 roku właśnie w barwach małopolskiej drużyny. Nie szło mu zbyt dobrze, bo zdobywał średnio 0,3 punktu na bieg. W kolejnych sezonach nie mieliśmy okazji oglądać Stefanowa na polskich torach, wystąpił jednak w zawodach w Norwegii. Teraz wychowanek Unii Tarnów spróbuje swoich sił w MMA na gali Marcina Najmana.

Piotr Kaczorek

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje