Reklama

Reklama

Fogo Unia Leszno mierzy w play off

Żużlowcy Fogo Unii Leszno, choć do nowego sezonu przystąpią bez swojego lidera Jarosława Hampela, chcą walczyć o najwyższe lokaty w ekstralidze. W realizacji tego celu mają pomóc dwaj nowi "stranieri" - Duńczyk Kenneth Bjerre oraz Szwed Fredrik Lindgren.

Hampel, jeden z najlepszych polskich żużlowców ostatnich lat, po sześciu latach spędzonych w Lesznie przeniósł się do Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Z Unią sięgnął po dwa tytuły mistrza kraju i dwa srebrne medale.

- Jarek jest tylko jeden i trudno zastąpić takiego zawodnika - przyznał trener leszczynian Roman Jankowski, pytany kto wypełni lukę po odejściu 30-letniego zawodnika.

Leszczyński klub opuścili także Australijczyk Troy Batchelor (Betard Sparta Wrocław), Chorwat Jurica Pavlic (PGE Marma Rzeszów) oraz junior Kamil Adamczewski (Stelmet Falubaz). W ich miejsce pozyskano m.in. stałego uczestnika cyklu Grand Prix Szweda Fredrika Lindgrena oraz zawodnika z ubiegłorocznego cyklu GP - Duńczyka Kennetha Bjerre.

Reklama

- Liczę, że Lindgren i Bjerre odbudują formę w naszym klubie i obudzą swój potencjał. Skład mamy bardzo wyrównany, bez wielkich gwiazd, ale złożony z solidnych zawodników - podkreślił Jankowski.

Jak dodał, poprzeczka przed zespołem została zawieszona wysoko, a celem jest walka o czołowe lokaty w sezonie 2013.

- Chcemy awansować do rundy play off, czyli zająć miejsce w czołowej czwórce po rundzie zasadniczej. A potem zobaczymy. Zdaję sobie sprawę, że aż trzy drużyny opuszczą ekstraligę w tym sezonie, ale w ogóle nie dopuszczam możliwości walki o utrzymanie - zapewnił szkoleniowiec leszczyńskich "Byków".

Żużlowcy z Leszna do nowego sezonu przygotowywali się m.in. na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie oraz na krótkim rekonesansie w chorwackim Goricanie.

- Okres przygotowawczy przepracowaliśmy solidnie, choć pogoda nam nie sprzyjała - podkreślił Jankowski.

Najbliższy sezon dla leszczynian będzie też wyjątkowy pod innym względem. Po raz pierwszy w nazwie drużyny pojawił się sponsor. Unia dotąd była jednym z nielicznych klubów, który opierał się tego typu zabiegom marketingowym.

- Myślę, że kibice w swoim rozsądku zaakceptują ten fakt. Kochają przecież klub, a to rozwiązanie jemu służy. Wszyscy powinniśmy się ponadto cieszyć, że mamy w regionie tak prężne firmy. Dobry biznes polega na tym, że dwie strony korzystają. I tu tak jest. Klub zyskuje znaczące wsparcie finansowe, dzięki któremu może spokojnie przygotowywać się do sezonu - tłumaczył po podpisaniu umowy ze sponsorem tytularnym firmą Fogo przewodniczący rady nadzorczej spółki Unia Leszno Maciej Duda.

Skład Fogo Unii na sezon 2013:

seniorzy: Kenneth Bjerre, Fredrik Lindgren, Przemysław Pawlicki, Damian Baliński, Grzegorz Zengota;

juniorzy: Piotr Pawlicki, Tobiasz Musielak, Mikkel Michelsen, Marcin Nowak, Michał Piosicki, Daniel Kaczmarek;

przybyli: Grzegorz Zengota (Stelmet Falubaz Zielona Góra), Fredrik Lindgren (Betard Sparta Wrocław), Kenneth Bjerre (Dospel Włókniarz Częstochowa), Mikkel Michelsen (nie startował w Polsce);

odeszli: Jarosław Hampel, Kamil Adamczewski (obaj Stelmet Falubaz Zielona Góra), Jurica Pavlic (PGE Marma Rzeszów), Troy Batchelor (Betard Sparta Wrocław).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL