Reklama

Reklama

Petter Northug zamieszka w... kamperze

Biegowy "król Vancouver" Norweg Petter Northug podczas Tour de Ski będzie mieszkał w kamperze zamiast w hotelu, aby do maksimum wykorzystać czas pomiędzy startami i przeznaczać go na wypoczynek.

Cykl zawodów Tour de Ski odbędzie się w dniach 31 grudnia - 9 stycznia. Podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver Northug zdobył cztery medale - dwa złote, srebrny i brązowy. Jest również czterokrotnym mistrzem świata i zwycięzcą ostatniej edycji Pucharu Świata.

"Po minięciu linii mety Petter będzie miał do dyspozycji luksusowy kamper wielkości autobusu, który zaraz po zawodach będzie odjeżdżał do następnego miejsca zawodów. Wnętrze samochodu ze wszystkimi udogodnieniami jest lepiej urządzone niż dobrej klasy hotel" - powiedział ojciec narciarza John, który jest również szefem Team Northug.

Reklama

Podczas ubiegłorocznego Tour de Ski Northug był jedynym norweskim narciarzem, któremu krajowa federacja zapewniła jednoosobowy pokój hotelowy. Narciarz narzekał jednak na męczące meldowania się w hotelach i uciążliwy transport do i z miejsc startów. I to, jak podkreślił, było powodem zajęcia "dopiero" drugiego miejsca za Lukasem Bauerem w ubiegłym sezonie, podobnie jak za Dario Cologną przed dwoma laty w łącznej klasyfikacji tego cyklu zawodów.

"Teraz celem jest zwycięstwo i wszystko będzie tak ułatwione, by Petter już po niecałej godzinie od zakończenia biegu mógł spać i jechać na następne zawody. Wypoczynek i sen w tej imprezie są wyjątkowo ważne, ponieważ częstotliwość startów jest tak intensywna, że aż nieludzka - osiem etapów w dziesięć dni" - powiedział John Northug agencji NTB.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama