Środa, 4 stycznia 2023 (11:45)
Redakcja Interia Sport kolejny raz organizuje plebiscyt "Asa Sportu"! Laureata nagrody za 2022 rok wybiorą Czytelnicy, biorąc udział w ankietach. Pierwsza z nich ma wyłonić 16 sportowców, którzy następnie będą walczyć w parach w systemie pucharowym. Poznaj wszystkich nominowanych, którzy liczą się grze o to wyjątkowe wyróżnienie.
1 / 32
Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja. Jedna z dwóch zbiorowych kandydatur w fazie zasadniczej plebiscytu „As Sportu”. Barański, Ziętarski, Biskup i Czaja, czyli nasza wyśmienita kajakarska czwórka, pokazała się w 2022 roku z naprawdę dobrej strony – zarówno w czasie europejskiego, jak i światowego czempionatu. W tym pierwszym nasi reprezentanci zapisali na swoim koncie srebro podczas zawodów w Monachium. W przypadku drugim z kolei w czeskich Raczicach zajęli pierwsze miejsce, potwierdzając swoją niebywale wysoką formę. Krótko mówiąc – dzięki nim Polska wioślarstwem stoi!
Źródło: East News
2 / 32
Jan Błachowicz. „Cieszyński Książę”, bo pod takim pseudonimem znany jest Jan Błachowicz, zbliża się powoli do 40. roku życia, ale ani na moment nie zwalnia tempa – w 2022 roku stoczył dwie walki w formule MMA. Pierwsza miała odbyć się pierwotnie w marcu, ale z powodu kontuzji Polaka została przeniesiona na maj – wówczas to Błachowicz pokonał przez techniczny nokaut Austriaka Aleksandara Rakicia. W grudniu z kolei zmierzył się z Rosjaninem Magomiedem Ankalajewem o wakujący pas mistrzowski UFC w wadze półciężkiej. Nowego czempiona jednak… się nie doczekaliśmy, bowiem starcie zakończyło się niejednogłośnym remisem. Niemniej nasz fighter zdołał dostarczyć fanom sporo emocji w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Źródło: AFP
3 / 32
Sofia Ennaoui. Ulubienica polskich kibiców, w której żyłach płynie również marokańska krew, miała nieco pecha w trakcie lekkoatletycznych mistrzostw świata, bo naprawdę niewiele zabrakło jej do miejsca premiowanego medalem – na 1500 m była piąta. Ten sam dystans w czasie europejskiego czempionatu przyniósł jej jednak już brąz. Wisienką na torcie było dla niej pobicie własnego rekordu na 800 m (1:58,98) podczas czasie zawodów w Chorzowie. Filigranowa zawodniczka w 2023 roku będzie obchodzić dopiero 28. urodziny – ma więc przed sobą jeszcze lata zmagań o wielkie cele.
Źródło: AFP
Autor: AFP/JOHN MACDOUGALL
4 / 32
Paweł Fajdek. Nasz kulomiot po raz piąty w karierze został mistrzem świata. W Eugene rzucił na odległość 81,98 m, nie dając żadnych szans rywalom. Nad srebrnym medalistą - Wojciechem Nowickim miał niemal metr przewagi. Nieco gorzej poszło mu na mistrzostwach Europy w Monachium, gdzie zajął dopiero czwarte miejsce. Jak sam jednak przyznawał, jest bardzo zadowolony z sezonu 2022. Dopisywało mu zdrowie, miał w sobie sporo sił, którymi musiał mądrze zarządzać. To się udało, czego efektem jest kolejne złoto czempionatu globu.
Źródło: AFP
5 / 32
Tomasz Fornal. Przyjmujący to bez wątpienia jedna z największych gwiazd Jastrzębskiego Węgla, dla którego występuje od 2019 roku. Wraz z „Pomarańczowymi” zdołał sięgnąć w 2022 roku po krajowy Superpuchar i był o włos od zdobycia również mistrzostwa Polski, ostatecznie zadowalając się „jedynie” srebrnym medalem. Sukcesów nie brakowało mu jednak przede wszystkim w reprezentacji – razem z resztą „Biało-Czerwonych” wywalczył trzecie miejsce w Lidze Narodów i przede wszystkim wicemistrzostwo świata na własnym terenie. Bez niego po prostu trudno wyobrazić sobie kadrę!
Źródło: East News
Autor: Andrzej Iwanczuk /Reporter
6 / 32
Maryna Gąsienica-Daniel. Uzdolniona góralka wprost z Zakopanego w kolejnym już sezonie dostarczyła nam mnóstwo emocji związanych z rywalizacją w narciarstwie alpejskim. W czasie zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie co prawda do medalów trochę jej brakowało, ale ósme miejsce w rywalizacji w gigancie można z całą pewnością uznać za niezły wyczyn. 28-latka w Pucharze Świata zdołała osiągnąć przy tym 33. pozycję w klasyfikacji generalnej, co jak dotychczas jest jej najlepszym wynikiem w całej karierze. Jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa!
Źródło: AFP
7 / 32
Hubert Hurkacz. Najlepszy polski tenisista zakończył 2022 rok na 10. miejscu w rankingu ATP. Do swojej singlowej gabloty dołożył zwycięstwo na turnieju w Halle, a także wygrał zawody w Stuttgarcie oraz Miami w grze podwójnej. 25-latek był także o krok od triumfu w turnieju ATP w Montrealu, jednak w finale pokonał go Hiszpan Pablo Carreno-Busta. W wielkoszlemowych zmaganiach Hubert Hurkacz najlepiej poradził sobie na kortach Rolanda Garrosa, odpadając w czwartej rundzie.
Źródło: AFP
8 / 32
Natalia Kaczmarek. Sezon 2022 lekkoatletka z AZS-AWF Wrocław zakończyła z trzema ważnymi medalami. Została podwójną wicemistrzynią Europy - w biegu na 400 metrów oraz w sztafecie 4x400 m. Wraz z koleżankami była także trzecia w halowych mistrzostwach świata w Belgradzie. W miniony roku została również drugą Polką po Irenie Szewińskiej, która przełamała granicę 50 sekund w swojej konkurencji. Natalia Kaczmarek pokazuje się z bardzo dobrej strony, a przecież w styczniu obchodzi dopiero 24. urodziny.
Źródło: East News
Autor: Fot. Lukasz Szelag/REPORTER
9 / 32
Anna Kiełbasińska. 32-latka rokrocznie pokazuje, że jest wybitną specjalistką od biegów na krótszych dystansach – a ostatnich kilkanaście miesięcy upłynęło jej przede wszystkim pod znakiem bicia osobistych rekordów. W 2022 roku wyśrubowała swoje rezultaty na 100 m (11,22 s), 400 m (50,28 s) oraz 400 m na hali (51,10 s – przez krótki czas był to rekord Polski). Do tego wszystkiego dopisała dwa srebra mistrzostw Europy w sztafetach (4 x 100, 4 x 400 m), a indywidualnie w ramach tego samego czempionatu zgarnęła brąz na 400 m. Uff! Sporo liczb – ale i sporo sukcesów naszej sportsmenki!
Źródło: Newspix
Autor: Rafal Oleksiewicz / PressFocus/
10 / 32
Dawid Kubacki. Sezon 2021/22 był niezwykle przeciętny w wykonaniu polskich skoczków narciarskich. Honoru reprezentacji bronił jednak Dawid Kubacki, który w Pekinie sięgnął po brązowy medal w zawodach indywidualnych na normalnej skoczni. Później zdominował sezon letni i z przytupem wszedł w zmagania zimowe, obejmując fotel lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Pod wodzą nowego trenera Thomasa Thurnbichlera jego gwiazda świeci pełnym blaskiem – także w trakcie Turnieju Czterech Skoczni.
Źródło: AFP
11 / 32
Bartosz Kurek. W maju został wybrany nowym kapitanem siatkarskiej reprezentacji Polski, która na jesień miała bić się o najwyższe cele. Skończyło się na brązie w Lidze Narodów oraz srebrnym medalu mistrzostw świata, podczas których Bartosz Kurek został wybrany najlepszym atakującym. 34-latek kolejny raz pokazał klasę, zwłaszcza w trudnych momentach, stając się przy tym jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy w naszej historii.
Źródło: East News
Autor: Sylwia Dabrowa/Polska Press/East News
12 / 32
Robert Lewandowski. Miniony rok był dla Roberta Lewandowskiego przełomowy i historyczny. Latem nasz reprezentant był bohaterem głośnego transferu z Bayernu Monachium do FC Barcelona, a zimą zdobył swoje dwie pierwsze bramki w historii mistrzostw świata, pomagając naszej kadrze wyjść z grupy po 36 latach oczekiwania. Jeszcze przed zmianą barw klubowych „Lewy” cieszył się z mistrzostwa Niemiec i zapewnił sobie drugiego w karierze Złotego Buta, lecz i w Hiszpanii szybko zaskarbił sobie sympatię fanów i nie zwalnia tempa, będąc absolutną gwiazdą na Camp Nou.
Źródło: East News
Autor: IMAGO/Ricardo Larreina/Imago Sport and News
13 / 32
Aleksandra Lisowska. Pochodząca z Braniewa lekkoatletka jeszcze w czerwcu cieszyła się ze złota mistrzostw Polski za rywalizację na dystansie 10 000 m, a niedługo potem stanęło przed nią kolejne wielkie wyzwanie – mistrzostwa Europy w niemieckim Monachium. Tam nasza ekspertka od długich dystansów poradziła sobie naprawdę śpiewająco – nie tylko sięgnęła po maratoński brąz w drużynie z Angeliką Mach i Moniką Jackiewicz, ale przede wszystkim dopisała do swojego konta złoty medal, również za najdłuższy lekkoatletyczny bieg. Nic, tylko podziwiać jej determinację!
Źródło: AFP
Autor: Ina Fassbender
14 / 32
Natalia Maliszewska. Trzeba sobie powiedzieć to otwarcie – w 2022 roku Natalia Maliszewska była zwyczajnie prześladowana przez okropny pech, bowiem z powodu zakażenia COVID-19 nie mogła wziąć udziału w walce o medal w short tracku na dystansie 500 m w czasie ZIO w Pekinie – a miała naprawdę spore szanse na zdobycie złotego krążka. Niemniej w ostatnich kilkunastu miesiącach zaliczyła parę innych osiągnięć – dopisała do swojego konta indywidualnie złoty medal właśnie na 500 m w trakcie mistrzostw Polski i powtórzyła podobny sukces w sztafecie na 3000 m wraz z koleżankami z Juvenii Białystok. W Pucharze Świata znalazła się z kolei na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej. Nie tak źle – a wręcz bardzo dobrze!
Źródło: East News
Autor: PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News
15 / 32
Piotr Michalski. Piotrowi Michalskiemu – podobnie jak jego życiowej partnerce, Natalii Maliszewskiej, z którą jest zaręczony – brakowało na zimowych igrzyskach olimpijskich 2022 po prostu szczęścia, bowiem nasz łyżwiarz szybki powrócił do Polski z Chin bez medalu, choć dwukrotnie się o niego otarł – na 500 m był piąty, z kolei na 1000 m czwarty i to właśnie tej szansy szkoda najbardziej. Niemniej Michalski na pewno zapamięta dobrze mistrzostwa Europy w Heerenveen, gdzie zgarnął złoto indywidualnie na dystansie 500 m oraz mistrzostwa świata w Hamarze, w czasie których w drużynowym sprincie dopisał do swojego konta srebro. Rok spisany na straty? Z całą pewnością nie!
Źródło: AFP
Autor: AFP/AFP ARIS MESSINIS
16 / 32
Aleksandra Mirosław. Wywodząca się z Lublina Aleksandra Mirosław to bez wątpienia obecnie jedna z największych gwiazd światowej wspinaczki sportowej, która w zasadzie niemal co roku potrafi (niezmiennie bardzo miło) zaskoczyć czymś swoich wiernych kibiców. W 2021 r. niewiele jej zabrakło do olimpijskiego medalu – o który z pewnością jeszcze się w przyszłości postara, natomiast rok 2022 upłynął dla niej pod znakiem wielkiego triumfu w trakcie mistrzostw Europy w stolicy Bawarii, Monachium, gdzie nie dała szans swoim oponentkom w konkurencji wspinaczki na czas. Co ponadto? Otóż Mirosław… poprawiła dwukrotnie ustanowiony przez nią wcześniej rekord świata, który obecnie wynosi 6,53 s. Ręce same składają się do oklasków!
Źródło: AFP
Autor: AFP
17 / 32
Karolina Naja, Anna Puławska, Dominika Putto, Adrianna Kąkol. Jedna z dwóch zbiorowych kandydatur w fazie zasadniczej plebiscytu „As Sport”. Naja, Puławska, Kąkol i Putto, czyli cztery nasze wyśmienite kajakarki, w takim właśnie składzie nie tylko zdobyły złoty medal mistrzostw Europy w Monachium na 500 m, ale i po rywalizacji na dokładnie takim samym dystansie weszły w posiadanie złotych krążków na mistrzostwach świata w kanadyjskim Dartmouth. Na marginesie warto dodać, że Naja i Puławska w czasie MŚ i ME nie dały szans swoim rywalkom również w zmaganiach dwójek, a druga z wymienionych triumfowała także we współzawodnictwie indywidualnym. Wspaniały rok dla polskiego kajakarstwa – nie ma co do tego wątpliwości!
Źródło: materiały prasowe
Autor: Fot. Rafał Oleksiewicz
18 / 32
Wojciech Nowicki. To był kolejny udany sezon dla naszego kulomiota. Zdobył srebrny medal mistrzostw świata w Eugene, ustępując jedynie Pawłowi Fajdkowi. Wyprzedził tam takich zawodników jak Eivind Henriksen czy Quentin Bigot. Ze świetnej strony pokazał się również na mistrzostwach Europy - był tam bezkonkurencyjny i z wynikiem 82 metrów obronił tytuł sprzed czterech lat. Nowicki ocenia 2022 rok w swoim wykonaniu jako bardzo dobry i stabilny. Pomogło w tym zdrowie, 33-latek nie miał bowiem w ostatnich miesiącach żadnej poważnej kontuzji.
Źródło: AFP
19 / 32
Mateusz Ponitka. Kapitan koszykarskiej reprezentacji Polski ma za sobą burzliwy rok. Po wybuchu wojny w Ukrainie rozwiązał kontakt z rosyjskim Zenitem St. Petersburg. Musiał także poddać się operacji nosa. Sprawa była poważna - lekarze powiedzieli mu, że jeśli rozwinie się u niego infekcja i wda się do niej sepsa, to może umrzeć. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a 29-latek pokazał wielką klasę sportową podczas EuroBasketu. Nasza kadra wyszła z grupy, w fazie pucharowej pokonała najpierw Ukrainę, a później w ćwierćfinale faworyzowaną Słowenię. W tym meczu Ponitka zagrał na najwyższym światowym poziomie. Rzucił 26 punktów, miał 16 zbiórek i 10 asyst. Zespół Igora Milicicia ostatecznie zajął czwarte miejsce, ale kibice mieli prawo czuć wielką dumę. Ponitka świetną dyspozycją zapracował na kontrakt w Panathinaikosie Ateny.
Źródło: AFP
Autor: AFP OLIVER BEHRENDT/Oliver Behrendt
20 / 32
Kamil Semeniuk. Semeniuk część roku spędził w zespole ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, część już w Sir Safety Conad Perugia, ale niezależnie od reprezentowanych przez niego barw nie zabrakło mu sukcesów. Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Liga Mistrzów, Superpuchar Włoch i klubowe mistrzostwo świata – to niemało, a mówimy dopiero o siatkówce klubowej. Z reprezentacją Polski zawodnik wygrał brąz Ligi Narodów i – co najważniejsze – zgarnął wicemistrzostwo świata na własnym terenie. Jednocześnie znowu udowodnił, że jest jednym z najjaśniejszych punktów ekipy „Biało-Czerwonych”.
Źródło: Newspix
Autor: Krzysztof Porebski / PressFocus / NEWSPIX.PL
21 / 32
Pia Skrzyszowska. W sezonie 2021 została młodzieżową mistrzynią Europy w biegu na 100 metrów przez płotki, a w minionym roku ponownie sięgnęła po złoto, ale już wśród seniorek. Z czasem 12,53 sekundy nie miała sobie równych na stadionie w Monachium. Dołożyła również srebrny medal w sztafecie 4x100 m. Nieco gorzej poszło jej miesiąc wcześniej podczas mistrzostw świata w Eugene, podczas których odpadła w półfinale. Biorąc jednak pod uwagę, że ma dopiero 21 lat, można zakładać, że przed nią wspaniała przyszłość. Sama uważa, że jest w stanie biegać w czasie poniżej 12,30.
Źródło: AFP
22 / 32
Jeremy Sochan. Kariera polskiego koszykarza, w którego żyłach płynie również amerykańska krew, zdaje się nabierać rozpędu z miesiąca na miesiąc. W sezonie 2021/2022 zawodnik ten był jedną z największych gwiazd drużyny Uniwersytetu Baylora, otrzymując m.in. tytuł najlepszego zmiennika konferencji Big 12. Stało się jasne, że niedługo trafi on do NBA – w czerwcu 2022 r. został w końcu wybrany z numerem dziewiątym w drafcie przez San Antonio Spurs i z marszu dostał się do wyjściowej piątki słynnych „Ostróg”. To już jest uzdolniony gracz – z zadatkami na gracza wielkiego.
Źródło: AFP
Autor: AFP/GETTY IMAGES NORTH AMERICA Carmen Mandato/cm / cm
23 / 32
Kamil Stoch. Swego czasu przejął symbolicznie pałeczkę od Adama Małysza i już od naprawdę wielu sezonów – wraz z Kubackim i Żyłą – cieszy swoimi skokami całe rzesze polskich kibiców. Rok 2022 był dla niego słodko-gorzki, pełen zwrotów akcji dotyczących jego wyników i formy. O włos uciekł brązowy medal igrzysk olimpijskich, bo na dużej skoczni w czasie pekińskich zmagań zajął czwarte miejsce. W Pucharze Świata był dopiero 19. Na koniec sezonu 2021/2022, za to w Letnim Grand Prix wywalczył sobie trzecie miejsce w „generalce”. To było 12 miesięcy pełnych paradoksów…
Źródło: East News
Autor: Antti Yrjonen
24 / 32
Magdalena Stysiak. Reprezentacja siatkarek w debiutanckim sezonie selekcjonera Stefano Lavariniego doszła aż do ćwierćfinału mistrzostw świata. Odpadła tam z późniejszymi mistrzyniami, Serbkami. Główną dowodzącą naszej kadry była Magdalena Stysiak. Została drugą najlepiej punktującą zawodniczką turnieju, a także czwartą w historii mundiali, która w pojedynczym meczu sięgnęła pułapu 40 "oczek". Świetnie sobie radzi również w klubie, w minionym roku zdobyła z Vero Volley Monza wicemistrzostwo Włoch.
Źródło: Newspix
Autor: Jakub Piasecki
25 / 32
Adrianna Sułek. Ma tylko 23 lata i w perspektywie jeszcze wiele sezonów, w czasie których może sięgać po najwyższe laury – a mimo to lista jej dotychczasowych osiągnięć już jest bardzo imponująca. Ostatni rok stanowił tylko potwierdzenie jej niezwykle wysokich umiejętności. Nasza zawodniczka przede wszystkim zdobyła halowe wicemistrzostwo świata w pięcioboju podczas zmagań w Belgradzie, a do tego dorzuciła srebro w siedmioboju na mistrzostwach Europy w Monachium. Zabrakło naprawdę niewiele, a cieszyłaby się również przynajmniej z brązowego krążka na MŚ w Eugene, ale ostatecznie była tam czwarta wśród siedmioboistek. To jednak nie zmienia faktu, że Sułek ma za sobą wyśmienity czas!
Źródło: Newspix
Autor: MAREK BICZYK PZLA
26 / 32
Wojciech Szczęsny. Na co dzień bramkarz Juventusu i reprezentacji Polski – podczas mistrzostw świata w Katarze nasz „minister obrony narodowej”. Na mundialu Wojciech Szczęsny wyczyniał cuda między słupkami, a bez jego genialnej formy o wyjściu z grupy moglibyśmy tylko pomarzyć. Także w klubie w wielu spotkaniach był kluczowy, ratując drużynę w trudnych sytuacjach. Mieć takiego bramkarza, to jak posiadać prawdziwy skarb.
Źródło: AFP
27 / 32
Iga Świątek. Wymienianie wszystkich sukcesów Igi Świątek z 2022 orku trwałoby dłużej niż spora część gemów z jej udziałem. W minionym sezonie Polka nie brała jeńców, stając się królową żeńskiego tenisa i od kwietnia nieprzerwanie zasiada na fotelu liderki rankingu WTA. Osiągnęła to zgarniając dwa turnieje wielkoszlemowe (Roland Garros i US Open) i zwyciężając w sześciu turniejach WTA, notując przy tym serię 37 wygranych meczów. Nie dziwi więc, że Iga Świątek została wybrana przez WTA najlepszą tenisistką 2022 roku. Jak poradzi sobie w tym plebiscycie?
Źródło: AFP
28 / 32
Katarzyna Wasick. Nasza pływaczka sama przyznaje, że za nią najlepszy sezon w karierze. Zdobyła trzy srebrne medale - na mistrzostwach świata oraz Europy na długim basenie, a także na czempionacie globu na krótkim. Zwłaszcza pierwszy z wymienionych krążków był bardzo cenny, bo Polska czekała na niego od 2007 roku, kiedy to na podium w Melbourne stawała jeszcze Otylia Jędrzejczak. W minionym roku Wasick dołożyła do dorobku również trzy zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata. Staje się coraz bardziej realną szansą medalową na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.
Źródło: AFP
29 / 32
Joanna Wołosz. Liderka naszej żeńskiej reprezentacji siatkarskiej nie mogła narzekać na brak osiągnięć w swym klubie, którym od 2017 roku jest włoskie Imoco Volley Conegliano. W ostatnich miesiącach rozgrywająca wraz ze swoimi koleżankami z drużyny sięgnęła po mistrzostwo, Puchar i Superpuchar słonecznej Italii, a dodatkowo zatriumfowała w klubowych MŚ. Niewiele brakowało, aby do tej listy dopisała też wygraną w Lidze Mistrzyń – ostatecznie Imoco wywalczyło sobie „tylko” srebro w tych rozgrywkach. Wołosz bez wątpienia marzyła też o medalu z reprezentacją na wrześniowo-październikowych mistrzostwach świata, ale… na razie musiał wystarczyć jej ćwierćfinał.
Źródło: Newspix
Autor: Maciej Gocłoń
30 / 32
Katarzyna Zdziebło. Nasza specjalistka od chodu sportowego ma za sobą wspaniały czas – na krajowym podwórku zdołała dopisać do swojego konta dwa złote medale mistrzostw Polski, a do tego wszystkiego dorzuciła w Monachium srebro mistrzostw Europy i kolejne dwa srebra mistrzostw świata w trakcie zawodów w amerykańskim Eugene. Zdziebło pokazała przy tym, że nie jest istotne, czy musi rywalizować na dystansie 20 czy 35 km – w obu przypadkach jest w stanie sięgać po najwyższe laury! No i co najważniejsze – ma cały czas jedynie 26 lat, więc zapewne jeszcze nie raz nas zachwyci.
Źródło: AFP
31 / 32
Piotr Zieliński. Ci, którzy widzieli z bliska na treningach popisy Piotra Zielińskiego, zazwyczaj nie kryją słów zachwytu. To, że dysponuje niesamowitymi umiejętnościami nie ulega wątpliwości, lecz ostatnio pokazuje je jak nigdy wcześniej. Początek sezonu 2021/22 był dla 28-latka prawdopodobnie najlepszy w karierze. „Zielu” stał się wiodącą postacią miażdżącego kolejnych rywali SSC Napoli, zbierając mnóstwo pochwał. Rok zwieńczył bramką zdobytą na mundialu w starciu z Arabią Saudyjską.
Źródło: AFP
32 / 32
Czy to błyskawica? Nie, to Bartosz Zmarzlik pędzi po torze! W minionym roku 27-latek robił to tak szybko, że wywalczył sobie trzeci tytuł mistrza świata. Nasz zawodnik wygrał trzy rundy Grand Prix, a w PGE Ekstralidze poprowadził Moje Bermudy Stal Gorzów do wicemistrzostwa. Później po 11 latach zdecydował się na zmianę, przenosząc się do Motoru Lublin i już szykuje formę na kolejny sezon! Wcześniej jednak powalczy o jak najwyższe miejsce w naszym plebiscycie.
Źródło: Flipper Jarosław Pabijan
Autor: Jarosław Pabijan