Poniedziałek, 19 kwietnia 2021 (13:21)
Małopolska "Solidarność" wręczyła statuetki "Solidarni w sporcie 2020" sportowcom, trenerom i działaczom z Małopolski, którzy w 2020 r. osiągali sukcesy sportowe, ale również byli wierni zasadom "fair-play" i potrafili przezwyciężać różne problemy.
1 / 9
Marcin Dzieński - zawodnik klubu AZS PWSZ Tarnów, wspinacz sportowy. Mistrz świata z 2016, mistrz Europy z 2017, zdobywca Pucharu Świata w 2016.
Źródło: materiały prasowe
2 / 9
Prof, dr hab. Andrzej Klimek - rektor AWF w Krakowie od 2020 roku. Poprzednio pełnił tą funkcję w latach 2008-2016. Pan profesor jest wybitnym fizjologiem sportu, nauczycielem akademickim, ale też osobą kochającą sport i potrafiącą w piękny sposób miłość do sportu zaszczepić w uczelni, którą kieruje.
Źródło: materiały prasowe
3 / 9
Tadeusz Kuchno - kajakarz górski KKK Kraków pokazuje, że duża motywacja i praca włożona w treningi przynosi wyniki nie tylko na torze, ale też jest dostrzegana przez innych. Został wybrany również Odkryciem Roku w Plebiscycie Dziennika Polskiego za 2020 rok. Sezon 2020 dla "górala" spod Wawelu, rywalizującego w slalomie w K-1, był przełomowy. Mimo zakłóceń spowodowanych przez pandemię zrobił znaczący postęp. Dostał się do reprezentacji Polski i uczestniczył na dużych imprezach sportowych. W poprzednim roku nie tylko zakwalifikował się na mistrzostwa Europy juniorów, ale zdobył w nich złoto.
Źródło: materiały prasowe
4 / 9
Monika Kukla - ta aktywna 24-latka z Niepołomic należy do sekcji lekkoatletycznej krakowskiego AZS oraz kadry Polski w wioślarstwie. Od początku 2020 r. trenuje także narciarstwo biegowe i biathlon. Sport to bardzo ważna część jej życia. Wolne chwile Monika poświęca na wolontariat, m.in. podczas imprez sportowych. Od 2017 r. pomaga przy biegu Kraków Business Run, przygotowując pakiety dla uczestników czy udzielając informacji w biurze zawodów. Wśród osiągnięć można wyliczyć np. dwa pierwsze miejsca w narciarstwie biegowym na Mistrzostwach Polski czy mistrzostwo Europy crossfit Battle of Europe w 2019 roku i trzecie miejsce na tych samych zawodach w 2020 roku.
Źródło: materiały prasowe
5 / 9
Józef Gawron - tarnowski działacz bokserski przez 11 lat. Od 2008 roku był prezesem Polskiego Towarzystwa Boksu Tiger Tarnów. Od 2019 roku oficjalnie nie pełni w nim żadnej funkcji, ale praktycznie wciąż działa. W 2006 roku został sponsorem Tigera. Za jego kadencji pięściarze Tigera zdobyli w MP w różnych kategoriach wiekowych 43 medale (8 złotych, 14 srebrnych, 21 brązowych).
Źródło: materiały prasowe
6 / 9
Grzegorz Bernasik - wybitny człowiek, nie tylko sportowy dziennikarz Radia Kraków. Jako absolwent krakowskiej AWF zawsze w "sportowym ruchu". Swoją wieloletnią pasję dziennikarską w Radiu Kraków łączy z zaangażowaniem w życie sportowe nie tylko naszego Miasta. Jest inicjatorem i organizatorem wielu projektów społecznych. Jego najnowszym pomysłem jest Biegowa Grupa Wsparcia, czyli sobotni projekt krótkiej audycji nadawanej o 8.40 oraz wspólnego „treningu” biegowego słuchaczy Radia Kraków, prowadzonego przez trenerów i zawodników.
Źródło: materiały prasowe
7 / 9
Anna Zabagło - młoda zawodniczka Wandy Kraków jest już trenerką. Swoją pasję rozpoczynała grając w Piaście Skawina. Mieszka w Borku Szlacheckim koło Skawiny, studiuje bezpieczeństwo zdrowotne na Uniwersytecie Pedagogicznym. Przyznaje, że całe jej życie kręci się wokół piłki. Gra w nią cały rok, bo nie tylko na dużych boiskach, ale i w futsal. A poza tym jest już początkującą trenerką, w Borkowiance Borek Szlachecki. Jako zawodniczka znajduje się na początku seniorskiej kariery. A ma już wspaniałe sportowe, futsalowe wspomnienia. Młodzieżowe mistrzostwo Polski do lat 18 i wicemistrzostwo Polski do lat 16 to sukcesy, które uważa za najcenniejsze.
Źródło: materiały prasowe
8 / 9
Andrzej Stękała - poprzez swoją postawę pokazuje, że zawsze, pomimo trudności i różnych zbiegów okoliczności - warto walczyć o sukces. Po pierwszych sukcesach w skokach przyszły ciężkie lata, był zmuszony do pracy fizycznej. Jednak pomimo trudności zdołał wrócić do ukochanej dyscypliny sportowej, wykorzystał szansę daną przez życie i przyjaciół i odnosi sukcesy, m.in. poprzez zdobycie brązowego medalu w drużynie na mistrzostwach świata w lotach.
Źródło: materiały prasowe
9 / 9
Andrzej Potoniec - wieloletni trener siatkówki, związany z nowosądeckimi klubami siatkarskimi - Dunajcem i Sandecją. Kojarzony jest głównie z tym drugim klubem, bo przez wiele lat pracował tam z żeńskimi drużynami. Prowadził też seniorki STS Sandecja, w sezonie 2017/18 zespół grał w II lidze. Trenowane przez niego drużyny pokazywały się z dobrej strony w rozgrywkach małopolskich w młodzieżowych kategoriach, występowały na ogólnopolskiej arenie
Źródło: materiały prasowe