Reklama

Reklama

Jan de Witt trenerem Gaela Monfilsa

Francuski tenisista Gael Monfils, który przez dłuższy czas nie miał trenera, zatrudnił na tym stanowisku Jana de Witta. Niemiec jest także szkoleniowcem innego przedstawiciela "Trójkolorowych" Gillesa Simona i Fina Jarkko Nieminena.

Zatrudnienie de Witta Monfils potwierdził, odpowiadając na pytanie podczas chatu z fanami na Twitterze.

Reklama

Francuskie media wielokrotnie wypominały mu brak trenera. W wywiadzie udzielonym w grudniu gazecie "L'Equipe" przyznał, że pracuje nad zatrudnieniem opiekuna i zbudowaniem pełnego sztabu, w którym oprócz głównego szkoleniowca znajdą się również fizjoterapeuta oraz trener od przygotowania fizycznego.

- Rozmawiałem z pięcioma osobami, które lubię, ale trzy z nich chciały, żeby to było tylko 15 tygodni w roku. Kotaktowałem się z Janem, ale nie chciałbym wypowiadać się na ten temat szerzej, bo to może być on, a równie dobrze ktoś inny - zaznaczył w tamtym materiale zawodnik będący 18. rakietą świata.

De Witt równocześnie współpracuje z Simonem i Nieminenem. To nie pierwszy przypadek, gdy kilku tenisistów z touru ma wspólnego trenera, np. Austriak Dominic Thiem i Łotysz Ernest Gulbis ćwiczą pod okiem Gunthera Bresnika.

Dowiedz się więcej na temat: Gael Monfils | tenis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje