Reklama

Reklama

ATP Pekin: porażka Kubota w deblu

Nie udał się powrót Łukaszowi Kubotowi po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją stopy. W deblu ze Szwedem Robertem Lindstedtem odpadł w 1. rundzie tenisowego turnieju ATP Tour na twardych kortach w Pekinie (pula nagród 3,75 mln dol.).

Kubot i Lindstedt, triumfatorzy styczniowego wielkoszlemowego Australian Open, przegrali z Hiszpanem Felicianem Lopezem i Białorusinem Maksem Mirnym 6:7 (4-7), 6:7 (3-7).

Z powodu urazu stopy Kubot pauzował równo trzy miesiące. Ostatnie spotkanie rozegrał 30 czerwca podczas londyńskiego Wimbledonu - wraz z Lindstedtem przegrał z Australijczykami Chrisem Guccione i Lleytonem Hewittem 5:7, 3:6, 4:6 w drugiej rundzie kolejnej imprezy zaliczanej do cyklu Wielkiego Szlema.

Oprócz zawodnika pochodzącego z Lubina, w Pekinie startują też Jerzy Janowicz i Marcin Matkowski.

Reklama

We wtorek Janowicz spotka się w singlu z Brytyjczykiem Andym Murrayem, zaś następnego dnia Matkowski i Łotysz Ernest Gulbis zmierzą się z Serbami Novakiem Djokovicem i Filipem Krajinovicem.

Wynik meczu 1. rundy debla:

Feliciano Lopez, Maks Mirny (Hiszpania, Białoruś) - Łukasz Kubot, Robert Lindstedt (Polska, Szwecja) 7:6 (7-4), 7:6 (7-3)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama