Reklama

Reklama

Gwiazdy pozwane za oszustwo

​Jeden z najlepszych bokserów wszech czasów Floyd Mayweather jr, celebrytka Kim Kardashian i były gwiazdor NBA Paul Pierce zostali pozwani przez Ryana Huegericha i innych powodów. Sprawa jest poważna, ww. trójce zarzuca się udział w oszustwie: promowanie krytpowaluty Ethereum Max (EMAX) w celu sztucznego podbicia jej ceny.

Największy wpływ na podbicie ceny Ethereum Max miała mieć Kardashian, której konto na Instagramie ma 250 milionów obserwujących. Po okresie intensywnej promocji cena Ethereum Max poszła w górę o ponad 1000 procent. Niedługo później przyszło potężne, niemal całkowite załamanie kursu. W międzyczasie gwiazdy promujące kryptowalutę sprzedały swoje dobra wirtualne (tokeny) EMAX i zarobiły krocie.

Mayweather, Kardashian i Pierce częścią "przekrętu"

Mayweather jr, Kardashian i Pierce mieli, według treści pozwu, być częścią zorganizowanego "przekrętu", świadomie wprowadzając ludzi w błąd. O sprawie jest w USA coraz głośniej właściwie z godziny na godzinę i z pewnością jeszcze o niej usłyszymy.

Reklama

Przypomnijmy, że Mayweather jr w 2017 roku promował nielegalne oferty ICO (mechanizmy finansowania, za pomocą których kryptowaluty są gromadzone lub pozyskiwane), za co został ukarany karą grzywny w wysokości 600 tysięcy dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama