Reklama

Reklama

Wichniarkowi przybędzie rywal

Od rundy wiosennej piłkarzem Arminii Bielefeld będzie Delron Buckley - dowiedział się "Bild". Z reprezentanta Republiki Południowej Afryki nie są bowiem zadowoleni działacze Borussii Dortmund i chętnie oddadzą go do innego klubu.

Według niemieckiej prasy, 30-letni napastnik przeniesie się zimą na Schueco-Arena za kwotę 200 tys. euro. Z Arminią zwiąże się do 2011 roku, z możliwością prolongowania umowy o kolejny sezon, jeśli w każdym poprzednim rozegra przynajmniej 20 meczów. W nowym klubie mógłby liczyć na zarobki rzędu 600 tys. euro na sezon, o 150 tys. euro mniej niż obecne w Dortmundzie.

Reklama

Co ciekawe, Buckley wiele nie pograł w trwającym sezonie. W sumie w dwóch meczach Bundesligi dla BVB zaliczył tylko osiemnaście minut (w spotkaniach z Hamburgerem SV i Karlsruher SC).

Buckley jest dobrze znany fanom Arminii i z pewnością zostałby przez nich ciepło przyjęty. W sezonie 2004/2005 zdobył dla tego zespołu 15 bramek. Na dodatek jest dobrym znajomym menedżera klubu, Detleva Dammeiera, z którym wspólnie występował. Nie da się ukryć, że w przedniej formacji ekipy z Bielefeldu będzie stanowił solidną konkurencję dla najlepszego strzelca drużyny, Artura Wichniarka.

Oba zainteresowane kluby nie komentują całej sprawy, ale według "Bilda", czekają z ostateczną decyzją do pojedynku Arminii z Borussią, który będzie miał miejsce 6 grudnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje