Puchar Rosji dla CSKA Moskwa

Piłkarze CSKA Moskwa zdobyli Puchar Rosji, pokonując w finale w Groznym Anży Machaczkała. Po dogrywce był remis 1-1, a w rzutach karnych ekipa ze stolicy wygrała 4-3. Tym samym wywalczyła dublet, ponieważ w maju zapewniła już sobie tytuł mistrza kraju.

To siódmy triumf drużyny prowadzonej przez Leonida Słuckiego w tych rozgrywkach. Poprzednio CSKA zdobyło Puchar Rosji w latach: 2002, 2005, 2006, 2008, 2009 i 2011 roku.

Zespół z Moskwy objął prowadzenie w sobotnim pojedynku w 11. minucie po bramce Nigeryjczyka Ahmeda Musy. Do wyrównania doprowadził w 74. minucie Francuz Lassana Diarra.

CSKA na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry straciło Pontusa Wernblooma, po tym jak Szwed dostał czerwoną kartkę.