Reklama

Reklama

Luis Enrique: Messi mógłby strzelać takie gole wszędzie

Luis Enrique uważa, że Lionel Messi mógłby powtórzyć swojego pierwszego gola z finału Pucharu Króla przeciwko drużynie z każdej ligi na świecie.

"Myślę, że mógłby to zrobić w każdych okolicznościach, w każdej lidze" - powiedział trener FC Barcelona.

Słowa Luisa Enrique są odpowiedzią na sugestię Giorgia Chielliniego, obrońcy Juventusu Turyn, który stwierdził, że Messi w Serie A miałby kłopoty ze strzeleniem takiego gola. "Duma Katalonii" i "Stara Dama" spotkają się 6 czerwca w finale Ligi Mistrzów na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Przypomnijmy, że Argentyńczyk w finale Pucharu Króla strzelając gola na 1-0 najpierw ograł trzech rywali z Athleticu Bilbao, a potem jeszcze jednego. Ostatecznie Barcelona zwyciężyła na Camp Nou 3-1, a on dołożył jeszcze jedno trafienie

Reklama

"Messi jest najlepszy na świecie, prawdopodobnie też w historii. Odkąd przyszedł do Barcelony dostosował się do jej sposobu gry, który jest korzystny również dla niego. Jego koledzy z drużyny mają najwyższe umiejętności, a on od początku gra z piłkarzami, którzy uwielbiają grać w piłkę" - tłumaczył Luis Enrique.

"Oni nie są zawodnikami fizycznymi, ale grają piłką, a to idea, która tutaj obowiązuje i jestem pewny, która przyczyniła się do jego sukcesu. On jest najlepszy na świecie, ale otoczenie jest nadzwyczajnie korzystne dla niego" - dodał szkoleniowiec Barcelony.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL