Reklama

Reklama

El. Ligi Mistrzów. ​Dinamo - Legia. Media. UEFA może ukarać rywala mistrza Polski

Serbskie media donoszą o fladze z faszystowskimi symbolami wywieszonej przez kibiców Dinamo Zagrzeb w trakcie meczu z Legią Warszawa w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. UEFA może wszcząć śledztwo i ukarać rywala mistrza Polski.

"Bed Blue Boys", słynna grupa kibiców Dinama Zagrzeb, wywiesiła w trakcie meczu z Legią flagę nawiązującą do symboliki faszystowskiej. Napis na niej widniejący "Boże błogosław bohatera" (Sto Bog Da) zawołanie używane przez Chorwacki Ruch Rewolucyjny walczący po stronie hitlerowskich Niemiec w trakcie drugiej wojny światowej.

Nie ma jeszcze oficjalnych komunikatów ze strony UEFA, ale sprawa nabiera tempa w mediach społecznościowych. 

El. Ligi Mistrzów. Dinamo - Legia. Faszystowska flaga wywieszona przez kibiców w Zagrzebiu

Bardzo prawdopodobne jest wszczęcie śledztwa przez UEFA, a co za tym idzie ewentualna kara nałożona na klub ze stolicy Chorwacji.

Reklama

Pod uwagę mogą zostać wzięte także incydenty, do jakich doszło w przeddzień meczu (bójki z udziałem kibiców na ulicach Zagrzebia). Ponieważ nie są to pierwsze w ostatnich latach wykroczenia ze strony kibiców Dinama Zagrzeb nałożone na klub sankcję mogą być znaczące.

W pojedynku rozgrywek Ligi Mistrzów, który rozegrany został 4 sierpnia, drużyna Dinamo Zagrzeb zremisowała z Legią 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu. Rewanż odbędzie się we wtorek 10 sierpnia w Warszawie.

MR 

 

 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje