Reklama

Reklama

NHL. Co 14. hokeista zakażony koronawirusem

Przed rozpoczęciem przygotowań do restartu sezonu NHL kilkakrotnie przebadano ponad 600 zawodników. Okazało się, że 43 spośród nich jest zakażonych COVID-19 i nawet tego nie wiedzieli. Wynika z tego, że co 14. zawodnik ma lub miał koronawirusa.

Obozy przygotowawcze zaczynają się w najbliższy poniedziałek. Przed nimi przeprowadzono serię testów, dotychczas 4934. I ponad 40 zawodników jest zakażonych. Wszyscy oni byli, bądź nadal są poddani kwarantannie.

U 30 graczy wynik pozytywny testu wykryto podczas pobytu na zgrupowaniu przed sezonem w centrach treningowych. U pozostałych 13 wykryto koronawirusa poza ośrodkami treningowymi.

Nazwisk zakażonych nie ujawniono - to odgórna decyzja ligi.

Wiadomo, że Pittsburgh Penguins rozpocznie treningi bez dziewięciu hokeistów. Nie musi to oznaczać, że są zakażeni, ale na przykład to, że mieli styczność z chorymi.

Reklama

Do kontynuowania sezonu 2019/2020 przygotowują się 24 zespoły, które wezmą udział w rozszerzonym play-offie. Rywalizacja rozpocznie się 1 sierpnia w Edmonton i Toronto. Kanadę w mniejszym stopniu dotknęła pandemia.

Koronawius doprowadził do przerwania rozgrywek 12 marca.

MiBi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL