NBA: Porażka Magic, Dwight Howard zawiódł

Koszykarze Chicago Bulls pokonali we własnej hali Boston Celtics 93:86 w najciekawszym czwartkowym meczu ligi NBA. Gospodarzy do triumfu poprowadził zdobywca 26 punktów Luol Deng.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście; pod koniec pierwszej połowy prowadzili 49:36. Koszykarze Bulls mimo braku w składzie kontuzjowanego Derricka Rose'a zdołali jednak szybko zniwelować tę stratę. Ostatnia kwarta rozpoczęła się przy ich jednopunktowym prowadzeniu, którego nie oddali już do końca.

"Nie wiem czy to wina zmęczenia czy jakiejś słabości natury psychicznej, ale z pewnością nie zagraliśmy tak, jak należy. Nie powinniśmy byli zmarnować takiej przewagi" - przyznał najskuteczniejszy (22 pkt) w ekipie Celtics Paul Pierce.

Bulls z bilansem 43-13 zajmują pierwsze miejsce w Konferencji Wschodniej. Bostończycy (30-24) sklasyfikowani są na czwartej lokacie.

Po czwartkowej nocy bliżej awansu do fazy play off są koszykarze New York Knicks, którzy na wyjeździe pokonali Orlando Magic 96:80. W ekipie z Florydy zawiódł Dwight Howard - spotkanie zakończył z dorobkiem zaledwie ośmiu punktów. Dla nowojorczyków najwięcej - 19 - uzyskał Carmelo Anthony.

Knicks (28-27) zajmują na wschodzie ósme miejsce, ostatnie premiowane grą w fazie play off. Od dziewiątych Milwaukee Bucks mają na koncie o dwa zwycięstwa więcej.

W dwóch pozostałych meczach Los Angeles Clippers pokonali na wyjeździe Sacramento Kings 93:85, a Detroit Pistons we własnej hali Washington Wizards 99:94.