Reklama

Reklama

Robert Harting kontuzjowany

Trzykrotny mistrz świata, złoty medalista olimpijski igrzysk w Londynie w 2012 roku w rzucie dyskiem Niemiec Robert Harting doznał kontuzji lewej nogi i musiał przerwać treningi.

Do zerwania więzadeł krzyżowych w lewym kolanie doszło podczas wtorkowego treningu. "Miałem wrażenie, że ktoś mnie uderzył w kolano ciężkim przedmiotem. Pojawił się przenikliwy ból, wrażenie było szokujące" - powiedział Harting.

Sztab medyczny reprezentacji Niemiec dopiero po szczegółowych badaniach określi, na jak długo zawodnik będzie wyłączony z przygotowań do mistrzostw świata w sierpniu 2015 roku w Pekinie.

Według nieoficjalnych informacji, uraz jest dość poważny i być może treningi Harting będzie mógł wznowić dopiero wiosną 2015 roku.

Reklama

To jest już trzecia kontuzja lewego kolana, jakiej doznał niemiecki dyskobol. Dwie poprzednie zakończyły się udanymi interwencjami chirurgicznymi.

"Zdaję sobie sprawę, że kontuzja jest poważna. Zrobię wszystko, aby wrócić do treningu, bardzo ważna będzie rehabilitacja, jej udany przebieg to pięćdziesiąt procent powodzenia leczenia" - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje