Reklama

Reklama

Polscy lekkoatleci w muzeum

W scenerii królowej sportu, na tartanie w sali Muzeum Sportu i Turystyki w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Irena Szewińska uhonorowała statuetkami i dyplomami dziesiątki najlepszych zawodniczek oraz zawodników minionego sezonu.

Zwycięzcami 39. rankingu "Złote Kolce" redakcji "Sport" i PZLA zostali: piąta tyczkarka pekińskich igrzysk Monika Pyrek (MKL Szczecin) i mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa).

"Wprawdzie to moje piąte wyróżnienie w tym challenge'u, ale każde kolejne jest coraz ważniejsze. Nie jest łatwo być najlepszą lekkoatletką w Polsce. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mogła odebrać nagrodę po raz szósty, a sezon będzie bardziej udany od minionego. Ten nie był zły, jednak zabrakło olimpijskiego medalu" - powiedziała Pyrek, która na wręczenie przyjechała ze zgrupowania w Spale.

Reklama

Jak wyjaśniła, podróż była powodem, że się nieco spóźniła na uroczystość. "Musiałam przeprowadzić rano trening i dopiero po nim udać się do Warszawy". Patrząc na statuetkę w formie buta z kolcami oceniła, że ..."ta jest najładniejsza ze wszystkich, jakie do tej pory otrzymałam".

Podobała się ona także Majewskiemu. "Wprawdzie nie startuję w kolcach, ale są one niewątpliwie jednym z symbolów lekkiej atletyki. To mój pierwszy triumf w tym rankingu, mam jednak nadzieję, iż nie ostatni. Kilka razy byłem blisko pierwszego miejsca i w końcu się udało. Bardzo dziękuję za to piękne wyróżnienie".

Pyrek wyprzedziła ubiegłoroczną laureatkę rankingu Annę Jesień (AZS AWF Warszawa), która w pekińskich igrzyskach była piąta w biegu na 400 m przez płotki. Na trzeciej pozycji uplasowała się rewelacyjnie rzucająca młotem w minionym sezonie Anita Włodarczyk (AZS AWF Poznań).

Natomiast za Majewskim uplasowali się wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski (Śląsk Wrocław) i zwycięzca 38. rankingu, Marek Plawgo (Warszawianka), szósty w finale pekińskiego biegu na 400 m przez płotki.

Do klasyfikacji challenge'u liczą się punkty, które przyznawane są zawodniczkom i zawodnikom za czołowe miejsca w najważniejszych imprezach międzynarodowych i krajowych oraz za wartościowe wyniki.

Dowiedz się więcej na temat: muzeum | Irena Szewińska | AWF | pyrek | Muzeum Sportu i Turystyki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy