Reklama

Reklama

Była gwiazda NBA radzi Polakom

Vlade Divac był gwiazdą losowania grup koszykarskich ME 2009. Były znakomity środkowy m.in. Los Angeles Lakers i Sacramento Kings razem z Adamem Wójcikiem rozlosował grupy.

- Bardzo dziękuje za zaproszenie na losowanie. Co sądzę o podziale grup? Nikt nie będzie miał łatwo, ale chyba najtrudniej będą mieli moi rodacy - podkreślił Serb.

Reklama

Reprezentacja jego kraju trafiła do grupy C, w której zmierzy się z Hiszpanią, Słowenią i Wielką Brytanią. - Ale skład grup nie jest ważny. Jeśli chcesz coś osiągnąć na mistrzostwach, to nie ma co lamentować. Trzeba wygrać z każdym - zwrócił uwagę Divac.

- Życzę moim rodakom i Polakom awansu do kolejnej rundy. Życie pokaże, co będzie dalej - dodał były czołowy środkowy NBA.

Divac zabrał także głos, kiedy z sali padło pytanie o to, czy w kadrze zagra rozgrywający Dan Dickau, który w swojej karierze rozegrał 300 spotkań na parkietach NBA i zgłasza chęć gry w biało-czerwonych barwach.

- Zawodników do gry w kadrze szukajcie przede wszystkim w Polsce, a nie na świecie. Tak, w dalszej perspektywie, będzie dla was lepiej - przyznał Divac, który wcześniej zażartował, że jeśli chcemy naturalizować rozgrywającego, to... mimo 216 cm wzrostu i 40 na karku zgłasza się na ochotnika.

Dariusz Jaroń, Warszawa

Dowiedz się więcej na temat: 'Gwiazdy' | divac | NBA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje