Reklama

Reklama

PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Skład Polski

Dwunastoosobowa reprezentacja polskich łyżwiarzy szybkich wystartuje od piątku do niedzieli w Heerenveen w drugich w tym sezonie zawodach o Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim. W niedzielę na inaugurację w Berlinie męska drużyna zajęła piąte miejsce.

"Piąte miejsce jak na początek sezonu jest bardzo dobre - powiedział trener kadry Krzysztof Niedźwiedzki, który z ekipą przebywa już w Heerenveen. - Zawody odbyły się w pełnej obsadzie. Lokata z Berlina da nam lepszą pozycję w rozstawieniu na zawodach w Heerenveen".

Reklama

Zawody o Puchar Świata w tym sławnym holenderskim obiekcie rozegrane zostaną według takiego samego harmonogramu konkurencji jak w stolicy Niemiec.

"Zawodniczki będą rywalizować od 500 do 3000 m, a zawodnicy od 500 do 5000 m - mówi Krzysztof Niedźwiedzki. - W grupie A w gronie najlepszych na 5000 m wystartuje Sławomir Chmura. W Berlinie uzyskał on dwunasty czas rywalizacji co uważam za wynik całkiem niezły jak na początek sezonu".

Pierwsze zawody PŚ w Berlinie pokazały, że geografia najlepszych w tej dyscyplinie sportu nie zmieni się w porównaniu z poprzednimi latami. "Tradycyjnie powinni być silni Holendrzy czy Kanadyjczycy - powiedział trener Niedźwiedzki. - Na dystansach krótkich do walki o czołowe miejsca powinni bardziej włączyć się Chińczycy. Na długich dystansach wśród kobiet wygrywać winna Czeszka Martina Sablikova, która już przed sezonem pobiła rekord świata na 5000 m na otwartym torze".

W listopadzie, poza Berlinem i Heerenveen, rozegrane zostaną jeszcze zawody o Puchar Świata w Moskwie. Po zagranicznych startach, 28-30 listopada, odbędą się w Warszawie mistrzostwa Polski na dystansach.

Najważniejszą w tym sezonie imprezą będą mistrzostwa świata na dystansach, które zaplanowano na 12-15 marca na olimpijskim torze Vancouver-Richmond.

W konkurencjach kobiecych w Heerenveen wystartują Katarzyna Wójcicka (LKS Poroniec), Luiza Złotkowska (AZS Zakopane), Natalia Czerwonka (Cuprum Lubin) i Katarzyna Woźniak (WTŁ Stegny Warszawa).

W zawodach mężczyzn udział wezmą: Konrad Niedźwiedzki, Sebastian Druszkiewicz (obaj AZS Zakopane), Sławomir Chmura (MKS MOS Pruszków/Milanówek), Robert Kustra (Górnik Sanok), Zbigniew Bródka (Domaniewice), Roland Cieślak (Pilica Tomaszów Maz.), Maciej Biega (Górnik Sanok) i Artur Waś (Marymont Warszawa). Dwaj ostatni ścigać się będą w konkurencjach sprinterskich.

Dowiedz się więcej na temat: łyżwiarstwo | Puchar Świata | Puchar | zawody | łyżwiarstwo szybkie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje