Reklama

Reklama

Marcin Banot wdrapał się na wieżę Eiffla

Polski Człowiek-Pająk nie przestaje zadziwiać. Tym razem Marcin Banot znany jako BNT wspiął się na wieżę Eiffla w Paryżu. Wszystko zarejestrowały oczywiście kamery, a nagranie trafiło do sieci. Film mrozi krew w żyłach.

Marcin Banot na swoim koncie ma wspinaczkę na wiele znanych budynków na całym świecie. Wspinacz w 2019 roku wdrapał się bez asekuracji na hotel Marriott w Warszawie wcześniej zaliczył między innymi słynny komin Trboveljski dimnik w środkowej Słowenii.

Choć często jego wyczyny kończą się aresztowaniem, trzeba przyznać, że każdy z nich wzbudza podziw i mrozi krew w żyłach.

W tym roku na liście osiągniętych budynków Banota dominują te we Francji. Ostatnio jego łupem padła wieża Eiffla w Paryżu (324 m). Dokonał tego w towarzystwie z innym boulderowcem, Francuzem Leo Urbanem.

Reklama

Banot aresztowany na szczycie symbolu Paryża

Wiadomo, że śmiałkowie nie posiadali żadnych zabezpieczeń, ale na wieżę wdrapywali się we wczesnych godzinach porannych, gdy ta nie jest jeszcze odwiedzana przez turystów. Na szczycie wieży czekała już na nich policja.

Warto dodać, że zaledwie przed miesiącem Banot wszedł na francuski Tour Total (190 m), po czym otrzymał zakaz wjazdu do Francji na okres jednego roku.

Nagranie z jego wyczynu już krąży w sieci i wywołuje falę komentarzy. Zazwyczaj tych od ludzi, którzy nie mogą wyjść z podziwu dla jego odwagi. Wiadomo bowiem, że jeden błąd może kosztować życie.

Wyczyn można zobaczyć na instagramowym profilu wspinacza. AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama