Reklama

Reklama

Zmarł wielki trener Wiktor Tichonow

Legenda hokeja, słynny trener i twórca wielkich sukcesów reprezentacji ZSRR - Wiktor Tichonow zmarł w niedzielę wieczorem w Moskwie.

Miał 84 lata. O śmierci wybitnego trenera poinformował prezes CSKA Moskwa Igor Esmantowicz.

Jak podała "Izwiestia", Tichonow pod koniec października trafił do szpitala na badania w związku z problemami z sercem, a jego stan pogarszał się z dnia na dzień.

Jako zawodnik wielokrotnie zdobywał medale mistrzostw ZSRR, ale prawdziwą sławę przyniosły mu sukcesy w roli trenera. Trzykrotnie poprowadził reprezentację ZSRR do olimpijskiego złota (1984, 1988, 1992) oraz ośmiokrotnie do mistrzostwa świata.

Przez lata związany z CSKA Moskwa, z którym wywalczył 13 tytułów mistrza ZSRR i Rosji oraz 13 Pucharów Europy. 

Reklama

Znany był z "żelaznej ręki"; zawodnicy określali go despotą. Podczas meczów nie okazywał emocji, zawsze zachowywał kamienne oblicze.

Tichonow był odznaczony wieloma orderami ZSRR. W 1998 roku uhonorowano go przyjmując do Galerii Sław IIHF (Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie), otrzymał także Order Olimpijski, najwyższe odznaczenie przyznawane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Jego syn - Wasilij Tichonow także był hokeistą i trenerem. Zmarł tragicznie przed rokiem, wypadając z okna swojego mieszkania. Hokejowe tradycje rodzinne kontynuuje wnuk - Wiktor. Był jedną z największych gwiazd ostatnich mistrzostw świata, z których Rosja wróciła ze złotym medalem. Brał także udział w igrzyskach w Soczi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy