Reklama

Reklama

Boks. Manny Pacquiao zakończył karierę

​Legendarny, 42-letni Manny Pacquiao (62-8-2, 39 KO) - jeden z najlepszych bokserów wszech czasów - przegrał w sierpniu w Las Vegas z mistrzem świata WBA wagi półśredniej Yordenisem Ugasem i wygląda na to, że była to jego ostatnia walka. W niedzielę okazało się, że Filipińczyk będzie w przyszłym roku kandydował na stanowisko prezydenta kraju, a dziś ogłosił zakończenie kariery sportowej.

- To koniec mojej bokserskiej kariery. Długo boksowałem i moja rodzina zawsze mówiła mi, że czas kończyć. Byłem kiedyś dzieciakiem sprzedającym chleb i gdybym powiedział komuś, że będę znanym na całym świecie czempionem, usłyszałbym, że to niemożliwe (...) - powiedział pełen emocji filipiński geniusz pięściarstwa.

-  Nikt ze współczesnej generacji zawodników nigdy nie powtórzy osiągnięć Pacquiao. Oni są zbyt zajęci chronieniem swojego bilansu walk, dbają o to, żeby nie przegrać i są uwikłani w różne interesy promotorów i telewizji. Manny walczył wszędzie i z każdym. Jest jednym z najlepszych zawodników wszech czasów, nikogo nie unikał i nie szukał wymówek. To synonim legendy w boksie, pamiętajmy o skali jego kariery i osiągnięć - tak w sierpniu podsumował osiągnięcia Manny'ego dziennikarz ESPN Bernardo Osuna.

Reklama

Manny Pacquiao był mistrzem świata kilku kategoriach

Przypomnijmy, że Manny Pacquiao był mistrzem świata w sześciu kategoriach wagowych (według mniej surowych kryteriów w ośmiu), pierwszym bokserem, który zdobył tytuły w czterech (muszej, piórkowej, lekkiej i półśredniej) z ośmiu najważniejszych, klasycznych dywizji i jest jedynym zawodnikiem, który był mistrzem świata w czterech dekadach. 

Na liście pokonanych przez Pacquiao zawodników można znaleźć takich czempionów jak m.in. Juan Manuel Marquez, Marco Antonio Barrera, Erik Morales, Miguel Cotto, Oscar De La Hoya, Tim Bradley, Ricky Hatton, Keith Thurman, Shane Mosley, Adrien Broner czy Antonio Margarito.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje