Awans Szpilki w bokserskim rankingu
Artur Szpilka w sobotę wygrał na punkty walkę z doświadczonym Amerykaninem Brianem Minto i od razu awansował w bokserskim rankingu. Według popularnego serwisu statystycznego boxrec, polski pięściarz, który do tej pory wygrał wszystkie 15 walk, jest już 22. w rankingu kategorii ciężkiej.

Szpilka jest obecnie wyżej notowany od tak znanych pięściarzy jak Brytyjczyk Dereck Chisora (23. miejsce), Amerykanin Steve Cunningham (24.), Amerykanin Chris Arreola (32.), Uzbek Rusłan Czagajew (35.).
Z polskich bokserów Szpilkę w tym rankingu wyprzedzają tylko Tomasz Adamek (4. miejsce) i Mariusz Wach (21.).
Niżej od Szpilki plasuje się kilku jego krajowych rywali: Andrzej Wawrzyk (46.), Albert Sosnowski (62.) i Krzysztof Zimnoch (73.).
24-letni Szpilka jest najmłodszym bokserem w pierwszej "50" rankingu.
Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Ukrainiec Witalij Kliczko, który wyprzedza swojego brata Władymira oraz Bułgara Kubrata Puljewa.