Reklama

Reklama

​Lechia Gdańsk. Paweł Żelem wiceprezesem zarządu

Paweł Żelem poprowadził Piasta Gliwice do największych sukcesów w historii, teraz wrócił do Gdańska.

W styczniu bieżącego Paweł Żelem, który pracował już w Lechii Gdańsk w latach 2009-13, zasilił zarząd gdańskiego klubu. To dobra wiadomość dla kibiców Biało-Zielonych. Wszędzie gdzie pracował Żelem dał się poznać jako sprawny manager, osiągający sukcesy na polu zarówno sportowym jak i finansowym.

Reklama

W piątkowe popołudnie Rada Nadzorcza Lechii Gdańsk powołała Pawła Żelema na wiceprezesa zarządu spółki.

- Moją ambicją jest dalszy rozwój organizacyjny i sportowy Lechii. Doceniam pracę wykonaną w ostatnich miesiącach i chcę ją kontynuować razem z całym zarządem. Cieszę się, że zostałem zaproszony do współpracy z Klubem - powiedział Paweł Żelem, nowy wiceprezes zarządu Lechii Gdańsk.

- Cieszę się na współpracę z Pawłem Żelemem i jestem przekonany, że zatrudniamy kolejnego profesjonalistę. Z pewnością wykorzystamy jego znajomość realiów polskiej piłki oraz wiedzę z wieloletniego zarządzania spółkami akcyjnymi. Jego doświadczenie ma nam pozwolić na utrzymanie stabilizacji organizacyjnej, którą osiągnęliśmy w minionym roku. Wypracowaliśmy solidny fundament, przychody klubu są na rekordowo wysokim poziomie, zdecydowanie podwyższyliśmy też kapitał zakładowy i chcemy nadal się rozwijać. Zaproszenie Pawła Żelema do współpracy powinno jeszcze przyspieszyć ten proces - skomentował Adam Mandziara, prezes zarządu Lechii Gdańsk.

Paweł Żelem jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zasiadał w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy SA. Od 2008 roku jest w zarządach piłkarskich spółek. Przez ostatnie 3,5 roku był prezesem zarządu Piasta Gliwice, który w tym czasie sięgnął po złoty i brązowy medal mistrzostw Polski.

Maciej Słomiński

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Żelem | Lechia Gdańsk | Adam Mandziara | Piast Gliwice

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje