Reklama

Reklama

Łukasz Madej powraca do kadry po 10 latach

Jednym z czterech zawodników Górnika powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest Łukasz Madej. Pomocnik zabrzan wraca do zespołu "Biało-czerwonych" po 10 latach przerwy.

Kiedy Łukasz Madej dowiedział się o powołaniu, nie ukrywał zaskoczenia.

- Faktycznie, miałem sygnały od trenera Bogdana Zająca, że jestem w grupie obserwowanych zawodników, ale raczej nie spodziewałem się powołania. Nie zmienia to faktu, że bardzo się z niego cieszę - podkreślił pomocnik Górnika.

- Tym powołaniem sztab szkoleniowy reprezentacji pokazał, że nie liczy się dla niego wiek, ale to, w jakiej kto jest obecnie dyspozycji. Ja nie zamierzam przechodzić jeszcze na piłkarską emeryturę, ale nie jestem też młodzieniaszkiem. Czuję się dobrze i zamierzam podjąć wyzwanie. 

Reklama

Przypomnijmy, 31-letni Madej jest wicemistrzem Europy U-16 i mistrzem Europy z reprezentacją Polski U-18. W seniorskim zespole biało-czerwonych zagrał trzy razy:

- 14.02.2003, mecz towarzyski, Macedonia - Polska 0-3 (od 77 min.)

- 11.12.2003, mecz towarzyski, Malta - Polska 0-4 (od 69 min.)

- 14.12.2003, mecz towarzyski, Litwa - Polska 1-3 (od 77 min.)

Trzy dni temu minęło więc dokładnie 10 lat od ostatniego występu z orzełkiem na piersi. W wywiadach Madej wielokrotnie podkreślał, że bardzo żałuje, że w 2003 roku nie zadomowił się w kadrze na dłużej. Jak widać, nic straconego...

***

Czy powołanie Łukasza Madeja to dobry pomysł? Zachęcamy do głosowania w ankiecie i dyskusji w komentarzach!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL