Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Xabi Alonso zakończył rehabilitację i może już grać

Piłkarz madryckiego Realu Xabi Alonso zakończył rehabilitację po serii poważnych kontuzji i być może wystąpi już w środę w meczu ligowym przeciwko Sevilli - potwierdził trener "Królewskich" Carlo Ancelotti.

Na początku czerwca 32-letni pomocnik przeszedł w klinice w Monachium operację kontuzjowanej pachwiny. Zabieg przeprowadziła jedna z najlepszych specjalistek w tej dziedzinie Ulrike Muschawek. Wcześniej klubowi lekarze próbowali go leczyć, ale w końcu uznali, że kuracja farmakologiczna nie przyniesie pożądanych efektów.

Dwa miesiące później 21 sierpnia doznał podczas treningu złamania kości śródstopia prawej nogi i przez sześć tygodni nie trenował.

- Xabi już wrócił do pełnej dyspozycji, pokazały to ostatnie treningi. Jest nam bardzo potrzebny, zespołowi brakuje jego doświadczenia, umiejętności, woli walki - powiedział Ancelotti.

 Xabi Alonso miał duży udział w wywalczeniu przez reprezentację Hiszpanii mistrzostwa świata w 2010 roku oraz dwukrotnie mistrzostwa Europy (2008, 2012).

Reklama

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Primera Division

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL