Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Trio z Barcelony minimalnie lepsze od "BBC" Realu

Tercet Leo Messi - Neymar - Luis Suarez jest na razie skuteczniejszy od madryckiego "BBC". Ale tylko o trzy bramki, a rywalizacja trwa.

Trzej piłkarze Barcelony strzelili w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach 91 goli (45 - Argentyńczyk, 18 - Urugwajczyk i 28 Brazylijczyk).

W tym samym czasie zawodnicy Realu zdobyli o trzy bramki mniej (Cristiano Ronaldo - 49, Karim Benzema - 22 i Gareth Bale - 17).

Rekordowy pod względem strzeleckiej rywalizacji obu drużyn był sezon 2011/12 za sprawą ofensywnej formacji "Królewskich". Wówczas CR7, Benzema oraz Gonzalo Higuain łącznie pokonali bramkarzy 118 razy.

Reklama

Statystyki pokazują, że największym błędem Realu była sprzedaż reprezentanta Argentyny, który gra obecnie w Napoli.

Jeśli w tym sezonie żadnej z gwiazd nie przytrafią się kontuzje, oba tercety przekroczą granicę 100 goli. Rekord Ronaldo, Benzemy i Higuaina sprzed trzech lat także jest w ich zasięgu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy