Dziennik Barcy i Realu

Rayo Vallecano - Real Madryt 2-3

Real Madryt pokonał Rayo Vallecano 3-2 w wyjazdowym meczu 12. kolejki Primera Division. "Królewscy" prowadzili 3-0 i nagle ich gra zupełnie się załamała. Mieli ogromne szczęście, że udało im się wywieźć trzy punkty.

Primera Division - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

"Królewscy" nie mogli rozpocząć lepiej. W 3. minucie wyprowadzili popisową kontrę. Luka Modrić świetnie zagrał na skrzydło, a Cristiano Ronaldo dopadł do piłki, trącił ją efektownie ogrywając obrońcę i pięknym strzałem dał Realowi prowadzenie.

W 28. minucie piłka trafiła do bramki faworytów, ale gospodarze mieli ogromnego pecha - futbolówka po strzale z bliska Falque raczej i tak wpadłaby do siatki, ale trafiła jeszcze Jonathana Vierę i sędzia odgwizdał spalonego.

Po chwili było już 2-0 dla gości po kolejnej kontrze Realu. Tym razem Gareth Bale uciekł rywalom na prawym skrzydle, świetnie dośrodkował, a Karim Benzema celnie główkował.

Krótko po zmianie stron Bale z dziecinną łatwością ograł rywala przy linii bocznej, zbiegł do środka, a Ronaldo wykorzystał idealne podanie. Wydawało się, że to już koniec emocji, a tymczasem gospodarze dopiero zaczynali się rozkręcać...

Pomiędzy 53. a 55. minutą zdobyli dwa gole - oba z rzutów karnych wykonanych przez Jonathana Vierę. Najpierw sfaulował go Pepe, a po chwili "Królewskich" uratowała poprzeczka, lecz zanim zdążyli wybić piłkę z pola karnego, Marcelo bezmyślnie powalił na murawę Falque i arbiter podyktował drugą "jedenastkę".

Dwie minuty później Real powinien już grać w dziesiątkę, bo Daniel Carvajal musiał zostać ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką za faul taktyczny, tymczasem sędzia odgwizdał tylko rzut wolny!

Real nie potrafił otrząsnąć się, obrona trzeszczała w szwach i Diego Lopez przeżywał ciężkie chwile. W 65. minucie uratował go słupek. Faworyci do końca drżeli o wynik, ale - dzięki dużej dawce szczęścia - utrzymali jednobramkowe prowadzenie do końca.

Autor: Mirosław Ząbkiewicz

Rayo Vallecano - Real Madryt 2-3 (0-2)