Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Euro 2016. Sergio Ramos: Hiszpania musi myśleć o złocie

- Mamy wielki, świetny zespół i musimy myśleć o trzecim złocie - mówi piłkarz reprezentacji Hiszpanii, Sergio Ramos, przed mistrzostwami Europy we Francji.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Obrońca Realu Madryt  jest zdania, że Hiszpania ma szanse na wywalczenie trzeciego z rzędu mistrzowskiego tytułu podczas mistrzostw Europy we Francji.

- Musimy wierzyć i mieć świadomość, że to jest możliwe i realne. Mamy wielki zespół, ale w piłce nożnej słowa wypowiadane publicznie na zewnątrz nie są istotne. Ważne jest to, co dzieje się wewnątrz drużyny i jakie słowa padają wśród zawodników - powiedział.

Reklama

W poniedziałek Ramos został uznany za najbardziej wartościowego piłkarza (MVP) reprezentacji Hiszpanii.

Nagrodę im. Luisa Aragonesa, legendarnego szkoleniowca Hiszpanii (zmarł 1 lutego 2014 r. w wieku 75 lat) otrzymał na gali organizowanej przez dziennik "Marca".

- Indywidualne nagrody są ważne, ale w tym przypadku czuję szczególnie wielkie emocje i zaszczyt ze względu na patrona nagrody - dodał 29-letni piłkarz "Królewskich", który był filarem reprezentacji w meczach kwalifikacji do ME 2016.

Nie zagrał jednak w dwóch ostatnich pojedynkach - Luksemburgiem i Ukrainą ze względu na kontuzję. Obrońcy trofeum wywalczyli awans z pierwszej lokaty z doskonałym bilansem - dziewięciu zwycięstw w 10 spotkaniach. Jeden mecz zremisowali.

Hiszpanie zdobyli złoto w ME 2008 w Szwajcarii i Austrii oraz cztery lata później w turnieju rozgrywanym w Polsce i na Ukrainie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy