Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

​Dom, w którym dzieciństwo spędził Zidane, przeznaczony do rozbiórki

Budynek, w którym dzieciństwo spędził obecny trener Realu Madryt Zinedine Zidane, został przeznaczony do rozbiórki. Znajduje się on w Castellane, na obrzeżach Marsylii, na terenie, który ma zostać rekultywowany.

W środę wokół budynku G, zwanego potocznie "blokiem Zidane'a", zgromadzili się sąsiedzi i dziennikarze, którzy próbowali nie dopuścić do rozpoczęcia rozbiórki.

Wielorodzinne, modernistyczne bloki w Castellane powstały w celu przyjęcia uchodźców z Algierii, którzy opuścili ten kraj po wojnie o niepodległość w latach 1954-62. W jednej z rodzin emigrantów w 1972 roku przyszedł na świat Zidane, jeden z najsłynniejszych piłkarzy przełomu wieków. 

W 1998 roku popularny "Zizou" poprowadził on "Trójkolorowych" do tytułu mistrzów świata, a dwa lata później do triumfu na Starym Kontynencie. Jego międzynarodowa kariera zakończyła się jednak niechlubnie - głośnym incydentem w finale mundialu w 2006 roku, kiedy uderzył głową Włocha Marco Materazziego.

Reklama

Dzielnica, w której dorastał 43-letni obecnie trener Realu Madryt, cieszy się złą sławą. W okolicy, gdzie panuje wysokie bezrobocie, często dochodzi do aktów przemocy i napadów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne