Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Andres Iniesta zostanie w FC Barcelona do 2018 roku

Rozgrywający FC Barcelona - Andres Iniesta przedłużył o trzy lata kontrakt z katalońskim klubem, co oznacza, że będzie grał w jego barwach do czerwca 2018 roku. Hiszpański piłkarz, w chwili zakończenia umowy, będzie miał 34 lata.

Informację o tym podał w środę prezes "Barcy" Sandro Rosell, dodając, że nowy kontrakt zawiera klauzulę o możliwości przedłużenia go na następne lata.

Iniesta jest wychowankiem katalońskiego zespołu, a dokładnie prowadzonej przez niego akademii dla młodych talentów. Trafił tam w 1996 roku, mając 12 lat. Natomiast w pierwszym zespole zadebiutował w październiku 2002 roku i to od razy w spotkaniu Ligi Mistrzów. Pomógł Barcelonie sięgnąć po 21 ważnych trofeów krajowych i międzynarodowych.

Jednym z największych wydarzeń w jego klubowej karierze był półfinał LM w 2009 roku, w którym strzelił w końcówce zwycięskiego gola Chelsea Londyn. W swoich występach w reprezentacji narodowej zapewnił trafieniem na 1-0 w dogrywce zwycięstwo w finale mundialu w RPA w 2010 roku, przeciwko Holandii.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Primera Division

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama