Reklama

Reklama

Rafał Pawlak ponownie trenerem Widzewa Łódź

Widzew Łódź ma nowego-starego trenera. Rafał Pawlak wrócił na stanowisko szkoleniowca łodzian.

Widzew Łódź ma nowego-starego trenera. Rafał Pawlak wrócił na stanowisko szkoleniowca łodzian.

Pawlak zastąpił Włodzimierza Tylaka, pod wodzą którego zespół w dziesięciu meczach zdobył osiem punktów i znalazł się na przedostatnim miejscu w pierwszoligowej tabeli.

Tylak pracę z widzewiakami rozpoczął latem tego roku, gdy po spadku z ekstraklasy przejął zespół po Arturze Skowronku. Od początku nie cieszył się jednak sympatią wśród kibiców, którzy swoją niechęć do szkoleniowca demonstrowali m.in. wulgarnymi napisami na murach stadionu i transparentach oraz obraźliwymi okrzykami na meczach. Ich wrogość do trenera rosła wraz z kolejnymi niepowodzeniami w meczach ligowych.

Reklama

Oprócz Tylaka na obiekcie przy al. Piłsudskiego obrażany był również prezes klubu Sylwester Cacek, który jednak niedawno zapowiadał, że nie ugnie się przed żądaniami kibiców, nie zwolni trenera i nie przyjmie też jego dymisji. Po porażce 0-2 z Chojniczanką Chojnice w minionej kolejce zmienił jednak zdanie i wprowadził zmiany w sztabie szkoleniowym.

Na następcę Tylaka wybrał Pawlaka. Dla 44-letniego b. obrońcy jest to powrót na stanowisko trenera Widzewa po kilkumiesięcznej przerwie. Po raz pierwszy objął tę posadę po dziewięciu kolejkach poprzedniego sezonu, gdy zespół z dorobkiem ośmiu punktów zajmował 14. miejsce w ekstraklasie.

W najwyższej klasie rozgrywkowej Pawlak przejął drużynę po Radosławie Mroczkowskim i prowadził ją w 12 spotkaniach. Zdobył w nich siedem punktów (dwa zwycięstwa, jeden remis, dziewięć porażek) i spadł na ostatnie miejsce w tabeli. W styczniu, przed rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej stracił stanowisko na rzecz Skowronka.

Pawlakowi w pracy z pierwszym zespołem będą pomagali Piotr Szarpak i Jakub Grzeszczakowski. Ten drugi to jedyna osoba pracująca również w poprzednim sztabie szkoleniowym Widzewa.

W nadchodzącej kolejce 1. ligi Widzew w sobotę będzie podejmował Wisłę Płock. Początek spotkania o g.16.

1. liga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama