Reklama

Reklama

Rafał Pawlak ponownie trenerem Widzewa Łódź

Widzew Łódź ma nowego-starego trenera. Rafał Pawlak wrócił na stanowisko szkoleniowca łodzian.

Pawlak zastąpił Włodzimierza Tylaka, pod wodzą którego zespół w dziesięciu meczach zdobył osiem punktów i znalazł się na przedostatnim miejscu w pierwszoligowej tabeli.

Reklama

Tylak pracę z widzewiakami rozpoczął latem tego roku, gdy po spadku z ekstraklasy przejął zespół po Arturze Skowronku. Od początku nie cieszył się jednak sympatią wśród kibiców, którzy swoją niechęć do szkoleniowca demonstrowali m.in. wulgarnymi napisami na murach stadionu i transparentach oraz obraźliwymi okrzykami na meczach. Ich wrogość do trenera rosła wraz z kolejnymi niepowodzeniami w meczach ligowych.

Oprócz Tylaka na obiekcie przy al. Piłsudskiego obrażany był również prezes klubu Sylwester Cacek, który jednak niedawno zapowiadał, że nie ugnie się przed żądaniami kibiców, nie zwolni trenera i nie przyjmie też jego dymisji. Po porażce 0-2 z Chojniczanką Chojnice w minionej kolejce zmienił jednak zdanie i wprowadził zmiany w sztabie szkoleniowym.

Na następcę Tylaka wybrał Pawlaka. Dla 44-letniego b. obrońcy jest to powrót na stanowisko trenera Widzewa po kilkumiesięcznej przerwie. Po raz pierwszy objął tę posadę po dziewięciu kolejkach poprzedniego sezonu, gdy zespół z dorobkiem ośmiu punktów zajmował 14. miejsce w ekstraklasie.

W najwyższej klasie rozgrywkowej Pawlak przejął drużynę po Radosławie Mroczkowskim i prowadził ją w 12 spotkaniach. Zdobył w nich siedem punktów (dwa zwycięstwa, jeden remis, dziewięć porażek) i spadł na ostatnie miejsce w tabeli. W styczniu, przed rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej stracił stanowisko na rzecz Skowronka.

Pawlakowi w pracy z pierwszym zespołem będą pomagali Piotr Szarpak i Jakub Grzeszczakowski. Ten drugi to jedyna osoba pracująca również w poprzednim sztabie szkoleniowym Widzewa.

W nadchodzącej kolejce 1. ligi Widzew w sobotę będzie podejmował Wisłę Płock. Początek spotkania o g.16.

1. liga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: widzew łódź | I liga | Rafał Pawlak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje